שכניו של תושב בת ים, שפתח לאחרונה אולפן הקלטות מאולתר בביתו, טוענים כי הפעלת האולפן בשעות הלילה המאוחרות, מדירה שינה מעיניהם ופוגעת באיכות חייהם.

קשישי דיור מוגן ישנים עם אוזניות בגלל מפעל
הצטרפו ל"ידיעות השפלה" בפייסבוק

הצעיר, המתגורר בשדרות העצמאות בעיר, פתח את האולפן לפני מספר חודשים. אומנם בתחילה לא נרשמה פעילות ערה במיוחד במקום, אך בשבועות האחרונים, עם העלייה במספר המגיעים לאולפן, החלו הרעשים הבוקעים ממנו להטריד את מנוחת השכנים.

לטענת השכנים, הבעיה העיקרית נעוצה בעובדה שהפעילות הרועשת, לדבריהם, באולפן, מתקיימת בשעות הערב המאוחרות והלילה, לאחר שבעל האולפן מסיים את עבודתו הרגילה.

"הרעש מתחיל בשעה תשע בערב ונמשך עד לשעות מאוחרות, לפעמים אפילו קרוב לחצות", מספר אחד השכנים העייפים, חיים אליהו. "אמנם החוק מתיר פעילות עד 11 בלילה, אבל צריך להבין שיש כאן רעש בלתי נסבל, לפחות שלוש פעמים בשבוע. מדובר בכלי נגינה כמו תופים וגיטרות חשמליות, והשכונה שלנו צפופה, כך ששומעים היטב את הרעש".

לדברי אליהו, השכנים פנו לבעל האולפן וביקשו ממנו להנמיך את עוצמת המוזיקה, אך לטענת אליהו, הרעש עדיין חזק מידי לטעמם. "נכון שיש חופש עיסוק ושעות בהן אדם יכול לעשות מה שבא לו אבל יש גבול לכל תעלול", אומר אליהו. "זו שכונה ותיקה, עם קשישים ומשפחות צעירות עם ילדים, שהרעש פשוט מטריף אותם. נראה את הבחור שלנו מנסה לישון כשגיטרה חשמלית מנסרת לו את חלל האוויר".

בעל האולפן מסר בתגובה: "מעולם לא שמעתי תלונות משכנים על רעש שבוקע מהאולפן שלי. אם למישהו זה מפריע, הוא מוזמן לפנות אליי ישירות. אם מדובר באמת בבעיה אני מבטיח לנסות ולהנמיך את הווליום".