דיירי בניין מגורים במרכז בת ים טוענים כי תלמידים מבית ספר סמוך לבתיהם אחראים למעשי השחתה שנעשו בשבוע שעבר בחצר הבניין. לטענת דיירים ברחוב כ"ט בנובמבר 17, התלמידים ניפצו פנסי תאורה בחצר, ואף שרטו מספר כלי רכב בחניון המשותף למספר בניינים. הסיבה למעשי הוונדליזם, כך טוענים הדיירים, נעוצה בסכסוך בין מספר תלמידים לבין דיירים בבניין, שהחל עוד בשנת הלימודים הקודמת.

נס ציונה: כתובות נאצה, ונדליזם והרס בגן חב"ד
הצטרפו ל"ידיעות השפלה" בפייסבוק

"לפני כחצי שנה החלו בני נוער להתגודד, בהפסקות ובזמן שיעורים, בקיוסק שנמצא בגינה הציבורית הסמוכה לבניין", מספר יעקב חליפה, אחד הדיירים. "הבעיה החלה כאשר הם נכנסו לקיוסק, קנו שם אוכל ושתייה, והשליכו אשפה לחצר שלנו. ביקשנו מהם להפסיק, אבל הם ממש לא הקשיבו והמשיכו בשלהם. הם התווכחו עם אחד השכנים, שבאחת הפעמים אפילו הזעיק שוטרים למקום".

בשבוע שעבר גילו דיירי הבניין כי פנסי התאורה בחצר הבניין נופצו. לצד שברי הזכוכית נמצאו אבנים גדולות, והדיירים משוכנעים כי ידם של התלמידים בעניין. "אין מצב שמישהו אחר עשה את זה", טוען חליפה. "החבר'ה האלה עמדו כנראה בחצר בית הספר ופשוט ערכו מטווח על המנורות. אין לכך שום הסבר אחר".

נציגי הדיירים פנו לעירייה בבקשה לפצותם על הנזק הכספי שנגרם להם. "העירייה צריכה לדאוג לסדר בבית הספר, ואם זה אומר להגביה את הגדר הפונה אלינו או לבנות שם חומה, אז שיעשו את זה", אומר חליפה. "הנזק והסבל שנגרם לתושבים מקומם ומרגיז".

מנגד טוען גורם המקורב לנושא כי מדובר במערכת הכפשות המתנהלות נגד בית ספר ותלמידיו. לדברי הגורם, מוטב היה לו במקום להתלהם היו המתלוננים פונים באופן ממוקד להנהלת בית הספר.

מעיריית בת ים נמסר בתגובה: "מבדיקה שנערכה, לא נמצא כל סימוכין לטענות. מדובר בפרצה קטנה במגרש הכדור סל שנעשתה במהלך חופשת הקיץ והיא תטופל בעת הקרובה".