אם לבת שלוש הלומדת באחד הגנים בבת ים השייכים לרשת ויצ"ו טוענת כי בתה הושעתה מהגן בנסיבות לא הוגנות ואף על רקע גזעני. זאת לאחר שהתרחש ויכוח במקום בין אביה של הילדה, שהינו ערבי, לבין אמו של אחד הילדים בגן.

איומים על אם שסירבה לקשר של בתה עם ערבי
הצטרפו ל"ידיעות השפלה" בפייסבוק

האירוע המדובר התרחש בשעות הצהריים של יום שישי שעבר. אביה של הילדה, החי בנפרד מאמה, הגיע לגן על מנת לקחת אותה לביתו. כאשר נכנס לגן הבחין כי בתו בוכה וצועקת, לאחר שכלב השייך לאחת מאמהות הילדים נכנס לגן ונצמד לגופה באופן שהבהיל אותה. האב ביקש מבעלת הכלב להוציאו מהגן, אך מכיוון שהיא התעכבה, פרץ בין השניים ויכוח, שלטענת נוכחים במקום באותה העת נעשה עד מהרה לקולני סוער. לאחר שצוות הגן הפריד בין הצדדים, והכלב הוצא משטח הגן, עזבו ההורים וילדיהם את הגן.

ביום ראשון השבוע הכניסה האם את הילדה לגן ויצאה לעבודתה. מספר שעות לאחר מכן התקשרה מנהלת הגן לאם והודיעה לה כי בעקבות התקרית מושעית בתה מהגן, עד לדיון שיתקיים בנושא. בתחילה נמסר לאם כי הדיון יתקיים ביום שלישי השבוע, אך יום לפני כן עדכנה מנהלת הגן את האם כי הדיון בעניין השעיית בתה נדחה. "מה שקרה פשוט לא ייאמן", אומרת האם. "אני לא מבינה מדוע ילדה בת שלוש צריכה להיענש בגלל עניין שכזה. גם אם אבא שלה רב עם מישהי בגן, אין סיבה להשעות אותה, מה עוד שאת הילד שאמו הכניסה את הכלב לגן לא השעו. ובכלל, מי מאשר להכניס כלב לתוך מתחם של גן שיש בו ילדים קטנים? זה הרי מנוגד לכל הכללים".

בנוסף טוענת האם כי העובדה שאביה של בתה ערבי תרמה גם היא להחלטה להשעותה לתקופה בלתי מוגבלת. "מכל הסיפור הזה עולה ריח רע", היא אומרת. "בינתיים, הילדה שלי יושבת בבית. אני מצפה שיסדירו את העניין בהקדם".

מרשת ויצ"ו נמסר בתגובה: "האירוע המדובר היה חמור וחריג ולפיכך חייב התייעצות וטיפול מתואם עם גורמי הרווחה בעיר. ההחלטה שהתקבלה נבעה משיקולים מקצועיים בלבד ובמטרה להבטיח את המשך הפעילות התקינה של המעון ואת שלומם של כלל הילדים".