תושבת בת ים, אם לתלמיד בחטיבת ביניים בעיר, טוענת כי אחד מעובדי העירייה, לשם הגיעה כדי לבקש הקלה בתשלומי החוב לבית הספר, איים עליה כי אם לא תסדיר את התשלום, יורה לבית הספר לאסור על בנה לצאת לטיול כיתתו בשבוע הבא. "נדהמתי לשמוע את הדברים אחרי שבסך הכל באתי לבקש עזרה בגלל קושי כלכלי", טוענת האישה בת ה־38, שהינה אם חד הורית.

ההורים מבולבלים: למי מגיעה הנחה על הטיול?
הצטרפו ל"ידיעות השפלה" בפייסבוק

האירוע התרחש בשעות הבוקר, זמן קצר לאחר שמשרדי העירייה נפתחו לקבלת קהל. האם הגיעה למשרדי מחזיקת תיק החינוך בעירייה, אסתר פרון, מצוידת במכתב שקיבלה מהנהלת בית הספר שבו לומד בנה, ובו דרישה לתשלום של כמה מאות שקלים עבור סל תרבות. מאחר ומצבה הכלכלי קשה, ביקשה האם לשוחח על הנושא עם פרון, אך התבשרה כי פרון לא תהיה במשרד באותו היום.

"אחד העובדים שעבר במסדרון, וטען שהוא מאגף הרווחה, שאל אותי מה אני צריכה והסברתי לו", מספרת האישה, "אבל כשהוא שמע מה אני רוצה, הוא הודיע לי שקשה לו להאמין שיוכלו לעזור לי וביקש ממני להתקשר במועד מאוחר יותר. הסברתי לו בדיוק מה הבעיה ואז הוא התרגז ואמר שאין לי ברירה אלא לשלם, ואם לא הוא ייתן הוראה למנוע מהבן שלי לצאת לטיול. זה פגע בי מאוד. קשה לי לחשוב על כך שהבן שלי יצטרך לסבול פעמיים, מזה שלאמא שלו אין כסף ומזה שיישאר בבית כשחבריו יהיו בטיול. זה לא הוגן".

האישה מוסיפה כי "כאשר ביקשתי לשוחח עם מישהו מאנשי אגף החינוך, הודיעו לי שאין אפשרות, וביקשו ממני לעזוב את בניין העירייה".

מחזיקת תיק החינוך בעירייה אסתר פרון, מסרה בתגובה: "האם מוזמנת להגיע לעירייה או לבית הספר ולהגיש בקשה לקבלת מלגה, שתאפשר לה הקלה בתשלומים. הבעיה המקשה עליה ניתנת לפתרון בדרכים פשוטות ומקובלות".