צעיר בן 22 מבת ים, בעל עבר פלילי בביצוע עבירות סחר בסמים ועבירות אלימות ורכוש, נהנה מרחמי שופט בית המשפט השלום בראשון לציון. למרות שורה של עבירות חמורות שביצע, ובהן קשירת קשר לביצוע פשע, גניבת רכב וניסיון לגניבת רכב, נגזרו עליו ארבעה חודשי עבודות שירות בלבד.

התחזה לחובש כיפה וניסה לגנוב את הטרקטור
הצטרפו ל"ידיעות השפלה" בפייסבוק

הצעיר, שביצע מעשים אלה יחד עם צעיר בן 24, גם הוא תושב בת ים, הורשע השבוע במסגרת עסקת טיעון עליה חתם בהמלצת פרקליטו, עורך הדין אלון דוידוב.

על פי גזר הדין שהקריא השופט רפי ארניה, הצעיר יצר קשר עם הנאשם השני בתיק והציע לו דרך מקורית לגניבת כלי רכב לצורך מכירתם. "הוא הורה לנאשם השני ליצור קשר עם נהג גרר ולבקש ממנו לגרור רכב ממקום מסוים, ולאחר מכן ימכרו את הרכב", מתאר גזר הדין את התוכנית שרקם.

ואכן, באוגוסט 2007 יצר הנאשם השני קשר עם נהג גרר וביקש ממנו לגרור טנדר איסוזו, השייך לו לכאורה, שחנה באיזור התעשייה בחולון, אל היישוב אלפי מנשה. נהג הגרר, כך על פי גזר הדין, פגש את הצעיר שהתחזה לבנו של בעל הטנדר, וגרר את הרכב, שנמכר מספר ימים לאחר מכן.

כשבועיים לאחר מקרה זה הנאשם השני שוב יצר קשר עם נהג גרר, וביקש לגרור עבורו רכב מסוג GMC שחנה באיזור התעשייה בראשון לציון. נהג הגרר סירב הפעם לבצע את העבודה, מאחר שלא הוצגו בפניו מסמכי בעלות על הרכב.

בכתב האישום המקורי יוחסה לצעיר עבירה נוספת של גניבת רכב על ידי גרירתו ומכירתו, אולם היא לא נכללה בעסקת הטיעון. בבואו לגזור את דינו חס עליו השופט ארניה וקבע כי משום שהוא "חשוף לסביבה עבריינית יש לשקול להשית עליו עונש הרתעתי".