האם נשק חם הוברח לתוך שטחו של תיכון בבת ים מבלי שיתגלה? לטענת הורים שילדיהם לומדים בבית הספר הממוקם בדרום העיר, הם הצליחו בכך בשתי הזדמנויות. לדבריהם, הם אף הסתובבו בשטח המוסד החינוכי עם הנשק צמוד לגופם מבלי שנעצרו על ידי מאבטח בית הספר או מישהו אחר.

כבר לפני שלוש שנים הכתובת היתה על הקיר
הצטרפו ל"ידיעות השפלה" בפייסבוק

בעקבות תוצאות הבדיקה, העבירו ההורים תלונה בנושא לסמנכ"ל קהילה העירוני, אביב קינן, האחראי גם על בטיחות מוסדות החינוך בעיר. למרות שחלף כחודש מאז הגשת התלונה, טוענים ההורים כי טרם ננקטו צעדים או הופקו לקחים שימנעו הישנות מקרים מעין אלה בעתיד.

התרגיל אותו יזמו ההורים התקיים בימים שלפני יציאת תלמידי העיר לחופשת יום הכיפורים וחג הסוכות, ונועד לבחון את עירנות המאבטח וצוות בית הספר. שני הורים נכנסו דרך שער הכניסה למוסד, כשבמכנסיו של כל אחד מהם אקדח. ההורים חלפו מבעד לעמדת המאבטח לאחר שלדבריהם זוהו באמצעות תעודת זהות ולא נשאלו האם הם נושאים נשק. הם צעדו עם האקדחים היישר אל חדר המזכירות של בית הספר. לאחר מכן הסתובבו דקות ארוכות באין מפריע במסדרונות חטיבת הביניים והתיכון, בהם שהו באותה העת מאות תלמידים.

מספר ימים לאחר מכן הגיעו ההורים לעירייה, ביקשו לשוחח עם קינן וסיפרו לו על הבדיקה שביצעו. בנוסף, התלוננו ההורים כי חלק ממאבטחי בתי הספר הממוקמים בדרום העיר אינם נושאים נשק על גופם, בעוד שבבתי הספר הפזורים בשאר חלקי העיר מצוידים המאבטחים באקדחים.

חברי ועד ההורים העירוני, אליהם הועבר המידע אודות הכנסת כלי נשק החמים לשטח בית הספר, פנו גם הם לעירייה במטרה לקבל תשובות. "מדובר במקרה חמור מאוד שבעירייה חייבים לבדוק", דורשת אחת מחברות הוועד. "המאבטחים בכניסה לבית הספר חייבים לעשות את עבודתם ברצינות, גם אם נדמה להם שהם מכירים את האדם שנכנס לבית הספר או שראו אותו בעבר. חייבת להיות הנחייה, לפיה כל מבקר שנכנס לבית הספר חייב לעבור בדיקה גופנית, ואם לא במגע, אז לפחות בעזרת מכשיר לגילוי מתכות".

לדבריה, על העירייה לפעול בהקדם לטיפול גם בנושא המאבטחים שאינם חמושים. "המצב הקיים תמוה. נכון שקשה להניח שהמאבטחים יצטרכו לעשות שימוש בנשק, אבל חייב להיות על גופם אקדח או אמצעי הרתעה אחר, כי אחרת הם סתם בובות".

מעיריית בת ים נמסר בתגובה: "העירייה מפעילה מערך אבטחה הנתון לביקורות ולפיקוח של העירייה והמשטרה. בכתבה לא צוין שם בית הספר, ולכן יש קושי לבדוק לעומקו של המקרה המתואר ואת נסיבותיו. בכל מקרה, כל הנהלים ירועננו".