לפני כשבוע ניצלו גנבים את עובדת היעדרם של סורגים על חלונות ודלתות מקיף 'רמות', וגנבו מרחבת הכניסה של בית הספר מסך טלוויזיה המשמש בימים כתיקונם את צוות ההוראה להעברת הודעות שונות לתלמידים, כמו מועדי מבחנים, שעות צלצולים, עדכונים בנושאי חומר הלימוד ועוד.

המשטרה לנכה: תוכיחי שיש לך תו נכה
הצטרפו ל"ידיעות השפלה" בפייסבוק

למחרת הגניבה מיהרו בבית הספר להגיש תלונה במשטרת מרחב איילון. זמן קצר לאחר מכן, בפעולה מהירה של חוקרי המרחב, אותרו החשודים בביצוע המעשה ובחיפוש שבוצע בדירתו של אחד מהם אף נתפס המסך הגנוב. אלא שלמרות שלאירוע המצער היה דווקא סוף טוב, גילו בבית הספר שהמשטרה אינה מוכנה להחזיר את המסך לידיהם. נציגי המוסד החינוכי שעודכנו בפרטים על ידי חוקרי המרחב, ביקשו להחזיר את המסך לבית הספר, אולם לדבריהם, התנו זאת חוקרי המשטרה בכך שיוצג בפניהם המספר הסידורי של המסך, הצרוב על חלקו האחורי.

הנהלת בית הספר פנתה לחברה ממנה נקנה המסך, אך מכיוון שמדובר בדגם שכבר אינו במלאי, נמסר להם כי יחלפו שבועיים עד שהחברה תוכל לספק להם את המספר הסידורי. מצויידים במידע זה שבו אנשי בית הספר למשטרה, אך להפתעתם עמדו במשטרה בסירובם להשיב את הרכוש הגנוב.

"המסך כל כך חשוב לתלמידים ולמורים, משום שדרכו מועברות ההודעות לתלמידים וזהו אמצעי ההתקשרות עימם. לכן תמוהה התייחסות המשטרה", אומר אחד מהורי בית הספר. "מה עוד שהגנבים נתפסו והודו בביצוע המעשה, אז מה יש למשטרה להחזיק בו?".

בעקבות כך, בימים האחרונים ורמים בעיריית בת ים פנו למשטרה, וביקשו להשיב את המסך בהקדם.

מוועד ההורים העירוני נמסר בתגובה: "אנו שמחים על פעולתה המהירה של משטרת ישראל בלכידת האחראים לגניבת המסך ומבקשים מהעירייה, באותה ההזדמנות, להתקין סורגים בחלונות שבקומת הקרקע של מבנה בית הספר, על מנת שלא יישנו מקרים מסוג זה. אנו גם פונים למשטרה ומבקשים שאנשיה יחזירו באופן מיידי את המסך לרשות הנהלת בית הספר, שכן המסך חיוני לחיי היומיום במוסד".

במשטרת מחוז תל אביב אישרו את הדברים וציינו: "רכוש מסוג זה ניתן לזיהוי ודאי ומוחלט רק לפי מספר קטלוגי. לא ניתן להשיב את התפוס לכל דכפין אשר טוען לבעלות עליו, ללא שיוכל להוכיח באופן חד משמעי שהוא אכן הבעלים החוקי".