בלשים ואנשי מודיעין הם אלה שאמורים לשמור על ביטחוננו מפני גורמים עברייניים, אך מה קורה כאשר בלש במשטרת איילון ורכז מודיעין חוצים את הקווים, ומסייעים לעבריין נודע לפרוץ לבית מגורים של בן משפחה ולשדוד כספת?

שוטר הזהיר מפני פשיטות, בתמורה לאביזרי מין
הצטרפו ל"ידיעות השפלה" בפייסבוק

לאחרונה הוגש כתב אישום נגד בלש ונגד רכז מודיעין במרחב איילון, בו נטען כי במסגרת תפקידם, החל מחודש מארס 2008, אבטחו השניים עבריין שהופעל על ידי המשטרה, בביתו בבת ים. בכתב האישום נטען כי במהלך התקופה החליטו השלושה לפרוץ לבית מגורים בחולון, השייך להוריה של אשתו של הבלש, על מנת לשדוד כספת שהכילה כסף ורכוש רב.

לפי כתב האישום רכשו הנאשמים בספטמבר 2008 כלי פריצה שונים, ובאותו היום הגיעו לדירת מחותניו של הבלש, ניסרו את הסורגים, והמתינו שהעבריין ייכנס אל הבית ויגנוב מהכספת כסף מזומן במטבע ישראלי ובמטבע חוץ, אקדח, תכשיטים, ועוד. לאחר מכן, נטען, נסעו השלושה למערב ראשון לציון ושם קברו בחולות חלק מהרכוש הגנוב. כדי לטשטש ראיות השליכו את כלי הפריצה לאגם שבסמוך.

השניים שילשלו לכיסיהם 160 אלף שקל כל אחד, והעבריין קיבל בתמורה לעבודתו ששת אלפים דולר ואת האקדח והתחמושת.

לפי הנטען, מספר חודשים לאחר הפריצה תכננה החבורה לפרוץ לבית נוסף. העבריין הודיע לשניים שהוא מכיר מקום אליו ניתן לפרוץ ושיש בידו מפתח מתאים לדירה.

לרוע מזלם של שני השוטרים, בשנת 2009 הפך העבריין לעד מדינה והופעל על ידי המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) כסוכן. השניים הואשמו בקשירת קשר לביצוע פשע, בהתפרצות למקום מגורים, בגניבה, בהפרת אמונים ובשיבוש הליכי משפט.

עורך הדין שרון נהרי, המייצג את הבלש, מסר: "אנחנו מכחישים את טענותיו של עד המדינה. מדובר באדם מניפולטיבי שסיפק תירוץ רק כדי להוציא את עצמו ואת חבורת הפורצים שעימה עבד במהלך השנים מהבוץ. למרשי אין קשר לאותה התפרצות, והדברים יתבררו בבית המשפט".