אם לבן שלוש וחצי, הלומד באחד מגני הילדים בבת ים, טוענת כי אחת מסייעות הגן כינתה את בנה "מסריח", לאחר שלא הספיק להגיע לשירותים ועשה את צרכיו במכנסיו.

אין שירותים צמודים, הילדים עשו פיפי במכנסיים
"גננות לא למדו לתואר בשביל להחליף חיתולים"
הצטרפו ל"ידיעות השפלה" בפייסבוק

לטענת האם, ההערה הפוגענית נאמרה לבנה לעיני רבים מחבריו בעת שבילו בחצר. "הבן שלי לא סיפר לי על כך, אבל הורים אחרים, שהילדים שלהם סיפרו להם על מה שקרה עדכנו אותי בנושא", אומרת האם. "מיד לאחר ששמעתי על האירוע שאלתי את הילד שלי אם זה נכון והוא סיפר שזה באמת קרה".

האם מספרת כי בנה, שנגמל כבר משימוש בחיתולים, סובל מאז לידתו מבעיות התנהגותיות שונות וכתוצאה מכך הוא מתקשה לעיתים לשלוט על עשיית צרכיו ועושה אותם בבגדיו. "הגננת והסייעת מודעות לכך ומכירות את הבן שלי היטב, כך שתמוה בעיניי שהסייעת התנהגה בצורה כזו", הסבירה האם. "גם אם לא הייתה שום בעיה זה דבר שלא אומרים. זו הרי פגיעה חמורה בילד, וכשהדברים נאמרים לעיני חבריו מדובר בהשפלה של ממש".

בשבוע שעבר הגיעה האם לעירייה וביקשה למחות על האירוע בפני אנשי אגף החינוך ולדרוש מהם לברר את העניין, אלא שלטענתה באגף לא התרגשו והיא התבקשה להשאיר את פרטיה ולהמתין שנציג מטעם היחידה לגני ילדים בעירייה ישוב אליה, דבר שטרם קרה.

"כנראה שהחבר'ה שם מאוד עסוקים", אומרת האם בכעס. "אחרת אי אפשר להבין את ההתעלמות הזו. חבל שכך מתייחסים להורה שילדיו מתחנכים בגני עירייה".

האם טוענת כי אין זו הפעם הראשונה שהסייעת המדוברת מתבטאת באופן בעייתי כלפי ילדי הגן. "במספר הזדמנויות היא אסרה על הילדים לשחק בחלק האחורי של חצר הגן והפחידה אותם שיש שם נחשים, למרות שהדבר איננו נכון", טוענת האם. "מדובר בסייעת ותיקה שיודעת שאף אחד לא יכול להזיז אותה משם ולכן כנראה אין לה בעיה להגיד מה שהיא רוצה. אולי הגיע הזמן שבעירייה יעשו משהו, לפחות כדי שההורים ירגישו יותר טוב".

מהעירייה נמסר בתגובה: "צוות הגן המדובר הינו צוות מסור ומחוייב. עם קבלת תלונת האם, פועלת העירייה לבדיקת הנושא מול הגורמים המעורבים".