שורה של עבירות מין קשות כלפי ילדים מבת ים, שהחמורה בהן היא תקיפתה המינית של בת תשע, מסעירה בשבועות האחרונים את תושבי העיר ואת צוותי ההוראה בבתי הספר ובגנים. בשבוע שעבר, כאשר הייתה הילדה בדרכה הביתה מבית הספר בו היא לומדת, עקב אחריה התוקף, ככל הנראה, לביתה וביצע בה את זממו. כשעה לפני כן בוצע ניסיון תקיפה מינית נוסף בתלמידה אחרת, כאשר גם אז התוקף עקב אחריה, אלא שבמקרה זה הצליחה הילדה להבריח אותו בצעקות. בנוסף, בסוף השבוע שעבר ביצע אלמוני מעשה מגונה בפני קבוצת ילדים בני שלוש ששיחקו בחצר אחד מגני הילדים בעיר.

הפגנה סוערת נגד פדופיל שחזר לנס ציונה
המדינה לא מזהירה מפדופילים? ההורים מתגייסים
הצטרפו ל"ידיעות השפלה" בפייסבוק

במשטרת מרחב איילון הקימו צוות חקירה מיוחד שמנסה להתחקות אחר האחראי לביצוע המעשים. במרחב לא פוסלים את האפשרות כי מדובר ביותר מאדם אחד.

בתחילת החודש התרחשה התקיפה הראשונה בסדרת האירועים החריגים. בת 10, תלמידת אחד מבתי הספר היסודיים בעיר, שיחקה בחצר בניין מגורים הסמוך למוסד החינוכי בו היא לומדת כשלפתע התנפל עליה צעיר, הצמיד אותה לגופו, חיבק אותה, דרש ממנה לשתוק ונגע באיבריה האינטימיים. הילדה נאבקה בתוקף והצליחה להבריח אותו הודות לצעקותיה, שנשמעו היטב בשכונה והוציאו לרחוב מספר שכנים. כאשר התוקף הבחין בהם הוא נמלט מהמקום בריצה.

מספר שעות לאחר מכן התייצבה הילדה, מלווה בהוריה, בתחנת משטרת בת ים, שם נגבתה עדותה בנוגע לאירוע. הילדה סיפרה לחוקריה כי מי שתקף אותה נראה כנער צעיר, אותו היא לא הכירה וגם לא הצליחה לזהות במדויק את פניו. "שמענו צעקות של ילדה ומיד רצנו לכיוון החלון", מספר אחד מתושבי הרחוב, שהיה עד למקרה. "הצצתי מיד מחלון המרפסת וראיתי נער שתפס את הילדה, בת של חברים שלי. עוד לפני שמישהו הספיק להגיע אליו, הוא ברח מהמקום בריצה, והשאיר את הילדה בוכה ומבוהלת".

שכונה על הרגליים
האירוע החמור ביותר בסדרת התקיפות התרחש בתחילת השבוע שעבר. על פי המידע שבידי המשטרה, הילדה בת התשע סיימה באחת בצהריים את לימודיה בבית הספר בו היא לומדת וצעדה לכיוון ביתה. כאשר הגיעה לפתח הדירה בבניין שבו היא מתגוררת, התנפל עליה גבר, שככל הנראה עקב אחריה מהרגע שיצאה מבית הספר, והכניס אותה לדירה, כשהוא סוגר את דלת הכניסה מאחוריו. לאחר פרק זמן של בין עשר דקות לרבע שעה, כך להערכת חוקרי המשטרה, ולאחר שכפי הנראה בא על סיפוקו, נמלט התוקף מהדירה, כשהוא מותיר את הילדה ההמומה מוטלת על רצפת הבית.

הילדה התקשרה מיד להוריה וסיפרה להם על האירוע הקשה שעברה. זמן קצר לאחר מכן הגישו ההורים תלונה בלשכת החקירות של מרחב איילון. חצי שעה אחר כך כבר הייתה כל שכונת המגורים הסמוכה לבית הספר על הרגליים. הורים היסטריים הגיעו לבית הספר וביקשו לאסוף את ילדיהם.חברי ועד ההורים של המוסד העבירו בתוך זמן קצר דף הנחיות פעולה להורי התלמידים, ובו הוראות כיצד לשמור על ילדיהם. בדף ניתן גם תיאור החשוד בביצוע המעשה, בהסתמך על עדויות ילדים ומבוגרים ששהו באיזור הסמוך לתקיפה – מדובר בגבר בשנות ה־30 לחייו, רזה וגבוה, רכוב על אופניים שעליהם מושב תינוק. בנוסף, דאגו חברי ועד ההורים לשוחח עם כל תלמידי בית הספר ולעדכן אותם במתרחש.

"היו הרבה ילדים מבוהלים, היה חשוב לעשות סדר", מספר יושב ראש ועד ההורים. "הפכנו את כל העולם כדי שכולם ירגישו בטוחים ככל שאפשר. סגרנו את השכונה וקיימנו אסיפת תושבים בגינה הציבורית שבמרכז השכונה, במטרה להפיג קצת את אווירת הפחד וחוסר האונים שחשו כולם. דאגנו גם שבית הספר יהיה פתוח עד השעה תשע בערב, כדי שמי שצריך יקבל עזרה".

במקביל לפעולה המהירה של ועד ההורים, הגבירה המשטרה את נוכחותה ברחובות הסמוכים לבית הספר. בנוסף, בכירי העירייה וראשי אגף החינוך עודכנו בנעשה.

בהלה בגן
גם הורים לילדי גן 'נתיבי הים', ברחוב העמדות בעיר, מספרים שהם חוששים מאוד לשלום ילדיהם. ביום שישי שעבר בסביבות השעה עשר בבוקר, כאשר כ־30 מילדי הגן שהו בחצר, התרחש אירוע חמור בעל אופי מיני. גבר, שלהערכת המשטרה הסתובב בחנייה הסמוכה לחצר הגן במשך דקות ארוכות, קפץ לפתע מבעד לגדר אל תוך החצר, נעמד במרכזה, הפשיל את מכנסיו וחשף בפני הילדים את איבר מינו.

צעקותיהם של הילדים הקפיצו למקום את הגננת, ששהתה בצדה האחר של החצר. כאשר הגיעה הגננת למקום בו שהו הילדים, היא הספיקה להבחין בגבר, וזה בתגובה הרים במהירות את מכנסיו, דילג מעל הגדר ונמלט בריצה.

הגננת מיהרה להפעיל את לחצן המצוקה המחובר למוקד העירוני, אך פקחי העירייה שמיהרו למקום לא יכלו לעשות הרבה, מאחר שהחשוד נעלם מהשטח. מיד לאחר מכן הוזעקו למקום חוקרי מרחב איילון, שניסו לאסוף ראיות.

ילדי הגן רוכזו באחד הח