גל פריצות לדירות מגורים הממוקמות בקומות העליונות של בנייני המגורים פוקד בשבועות האחרונים את מרכז בת ים. מתברר כי הפורצים מנצלים את העובדה שהתקרות בדירות העליונות בנויות מחומר רך ופריך כדי לפרוץ אליהן בקלות.

"האליבי" של חשוד בפריצה: פציעת ספורט
הצטרפו ל"ידיעות השפלה" בפייסבוק

מחקירת פריצה שאירעה לפני כמה שבועות בבניין ברחוב הרשת בעיר עולה כי הפורצים עלו לגג הבניין דרך פתח הכניסה לגג הממוקם בחדר המדרגות, הסירו כמה רעפים ואז נכנסו לחלל שבין גג הרעפים לתקרת הדירה העליונה של הבניין. מאחר שהתקרה בנויה מלוחות גבס, נזקקו הפורצים למכת פטיש בלבד כדי לשבור את התקרה, לחדור לדירת המגורים ולקחת את שללם בלי הפרעה.

ממשטרת מרחב איילון נמסר כי בשבועות האחרונים התקבלו כמה תלונות על דירות שנפרצו באופן זה, כולן באזור הרחובות ביאליק, טשרניחובסקי, פרשלטיין והרשת, שבהם בניינים בעלי גגות רעפים שנבנו לפני עשרות שנים.

"הקלות הזאת ממש בלתי נסבלת וקצת מדכא לחשוב כמה פשוט להיכנס לדירה", מספר תושב העיר שדירת משפחתו נפרצה לפני שבועיים. "הפורצים לא צריכים שום חפץ קהה. הם יכולים פשוט לעמוד על התקרה ולבעוט בה".

"קל מאוד לפרוץ בצורה כזאת משום שלא צריך מכשור מיוחד", מסביר גם אחד החוקרים במשטרת איילון, הפועלת במרץ ללכידת האחראים לעבירות רכוש אלה, "על התושבים להקפיד שפתחי הכניסה לגגות יהיו נעולים בסורג ובריח".