הורים לתלמידים בבת ים כועסים על ההחלטה של הנהלת בית ספר "יגאל אלון" בעיר, לקיים מפקד בוקר לתלמידי החטיבה הצעירה, יממה לאחר שבעיר נשמעו אזעקות בשל ירי טילים מרצועת עזה. לדברי ההורים, ריכוז של מאות תלמידים ובהם גם ילדי גן חובה, שנמצאים בבית הספר במסגרת תוכנית מיוחדת של משרד החינוך, היה צעד בלתי אחראי ומסוכן, במיוחד לנוכח הסכנה הטמונה בהתקהלות של מאות ילדים בעת מצב חירום ביטחוני.

ראש העירייה הלחיץ כשצלצל לוודא שהכל בסדר
לעמוד המיוחד "אש מעזה" היכנסו
הצטרפו ל"ידיעות השפלה" בפייסבוק

הנהלת בית הספר נוהגת לקיים את המפקד מדי יום ראשון, בשעות הבוקר המוקדמות. במסגרת פעילות זו מתקבצים כ־300 תלמידים ברחבת הכניסה לבית הספר, כאשר מדי שבוע מציגה שכבת גיל אחרת נושא לדיון. ביום ראשון האחרון הגיעו הורי התלמידים לבית הספר והופתעו לגלות כי למרות שיום לפני כן נורו טילים לכיוון העיר, החליטה מנהלת בית הספר, שרית אבן זוהר, לקיים את המפקד השבועי.

"זה נראה לנו מעט בעייתי, במיוחד לנוכח העובדה שבשבת רצנו למקלטים וקיבלנו הנחיות מפיקוד העורף שיש להיערך לכל מצב", מספרת אחת האמהות. "חלק מההורים פנו למורים בבקשה לבטל את המפקד, מחשש שתישמע אזעקה ויהיה צורך בפינוי המוני של תלמידים, אבל בבית הספר התעקשו לקיים את המפקד כמתוכנן".

כשעה וחצי לאחר סיום המפקד נשמעה בעיר אזעקה ורסיס של רקטת גראד, שיורטה על ידי מערכת כיפת ברזל, נפל בשטח העיר. "היה לנו מזל גדול", אומר אחד ההורים. "גם אם לא היו נפילות בשטח בית הספר, אני משוכנע שבמקרה של אזעקה הייתה מהומה גדולה. יש שם ילדי גנים וילדי כיתות א', ואין לי ספק שילדי כיתות ו', שהיו נתקפים בבהלה ורצים למרחב המוגן, היו יכולים לדרוס אותם, גם אם זה בלי כוונה, ולפגוע בהם. פנינו בעניין זה למנהלת ולעירייה אבל עדיין לא שמענו מהם כלום, וחבל".

מהעירייה נמסר: "שגרת החיים בכל גוש דן ממשיכה, ללא כל שינוי בהוראת פיקוד העורף. בבית ספר "יגאל אלון" נערכו בימים האחרונים בהצלחה רבה תרגולי ירידה למקלט ולמרחבים המוגנים. מנהלת בית הספר מצויה בקשר ישיר עם קצין הביטחון העירוני, והמפקד נערך כחלק מהנחיית המשך שגרת החיים והלימודים".