צעירה תושבת בת ים, אם לשני ילדים, טוענת כי שוטרי סיור של תחנת משטרת מרחב איילון לא התייחסו במלוא הרצינות לתלונתה אודות שוד, שבמהלכו חטף אלמוני מכשירי טלפון מידיהם של ילדיה. לטענתה, נאמר לה כי "אין טעם להגיש תלונה".

היעד החדש של הזרים: מתרחצים בחופים
הצטרפו ל"ידיעות השפלה" בפייסבוק

לפני כשבועיים ילדיה של נטלי ליאון מבת ים טענו בפניה כי אלמוני שצעד מאחוריהם בגן ציבורי בעיר התנפל עליהם לפתע, הפילם לקרקע, נטל מידיהם שני מכשירי אייפון ונמלט מהמקום בריצה. השניים, בת 11 ובן 10, קראו לאלמוני לעצור אך ללא הצלחה, לכן הם מיהרו לביתם, התקשרו לאמם ודיווחו לה על שאירע והיא בתגובה מיהרה להזמין משטרה.

"השוטרים הגיעו מהר יחסית והיו אדיבים, אבל הרגשתי שהם לא ממש רוצים לטפל במקרה, אולי מתוך תחושה שבכל מקרה לא יצליחו לעשות כלום, כנראה בגלל שמקרים כאלה מתרחשים לעיתים תכופות", אומרת ליאון. "רק אחרי שביקשתי מהשוטר לדבר עם הבת שלי חיברתי ביניהם בטלפון והיא תיארה בפניו את החשוד בשוד. רגע לפני שהשוטרים עזבו שאלתי אם צריך להגיע לתחנה ואחד מהם אמר שאין צורך, דבר שנראה לי מוזר. מדאיגה אותי מאוד העובדה שמסתובבים בעיר כל מיני טיפוסים שעושים מה שבא להם, בידיעה שהמשטרה לא תתאמץ ללכוד אותם. זה מפחיד מאוד".

לדברי ליאון, למרות שחלפו שבועיים מאז המקרה, ועל אף שביקשה לברר פרטים אודות בדיקת המשטרה את הנושא, היא טרם זכתה למענה מהמשטרה. "למרות שהם גבו מבתי עדות בנוגע למקרה וקיבלו את תיאורו של החשוד בביצוע המעשה, לא קרה עדיין דבר, עובדה שמעלה תהיות בקשר לביטחון הילדים שלנו".

ממשטרת מחוז תל אביב לא נמסרה תגובה.