מרבית האנשים שיחליקו על קיא באמצע בית קולנוע, יילכו מיד הביתה ולא ידברו על כך לעולם. אולם תושבת בת ים בת 61, שהחליקה על הקיא של נכדתה בקולנוע בעיר ועיקמה את קרסולה, לא שתקה. היא הגישה תביעה נגד חברת הביטוח של בית הקולנוע, שהסתיימה לאחרונה בקבלת פיצויים של 64 אלף שקל.

רק בן שבועיים וכבר מחוייב במחיר מלא בקולנוע
הצטרפו ל"ידיעות השפלה" בפייסבוק

בשנת 2009 הגיעה הסבתא ליום כיף עם נכדיה בקולנוע 'רב-חן' בבת ים. במהלך הצפייה חשה נכדתה בת השש ברע וביקשה מסבתה שתיגש עמה לשירותים, אך בעודן במעבר, הנכדה הקיאה על מדרגות האולם. בשל החשיכה, סבתה החליקה על הקיא, נפלה ועיקמה את קרסולה. בעקבות זעקותיה הופסק הסרט והצוות סייע לה וניקה את המדרגות. בעקבות התקרית היא פונתה לבית חולים 'וולפסון', שם אושפזה לחמישה ימים.

מאוחר יותר שלחה האישה מכתב לחברת הביטוח של בית הקולנוע ובו דרישה לפיצוי בגין פציעתה. בתגובה השיבה החברה כי היא איננה אחראית משום שהיא נהגה בחוסר זהירות ומדובר בנזק שגרמה הנכדה.

בעקבות התשובה פנתה האישה לערכאות משפטיות ובחוות דעת שצורפה לכתב התביעה שהגישה, כתב ד"ר דרור רובינסון, אורתופד מומחה: "מדובר בשבר בקרסול ימין, ולמרות הטיפול יש עיוות והגבלת תנועה של הקרסול. נותרה לאישה מוגבלות תפקוד והיא אינה יכולה לעסוק בפעילות גופנית".

עורך הדין של התובעת, כרמי בוסתנאי, הוסיף: "הגם שלכאורה נראה כי אדם תרם לנזקו בעצמו, זה עדיין לא מבטל את זכותו לפיצויים כאשר הוא נפגע במקום ציבורי כמו בית קולנוע. חשוב לא להתרשם מדחיית התביעה על ידי חברת הביטוח אלא לעמוד על הזכויות".

לאחרונה התיק נסגר בפשרה לפיה תזוכה האישה ב־64 אלף שקל.