אמו של נער בן 14 מבת ים טוענת כי לפני כחצי שנה החרימה משטרת מרחב איילון את מכשיר האייפון של בנה בחשד שהוא גנוב, ועד היום לא החזירה לו אותו.

בית הספר למשטרה: תחזירו לנו את הטלוויזיה
הצטרפו ל"ידיעות השפלה" בפייסבוק

לפני כחצי שנה פסע הנער ברחוב כשברשותו מכשיר אייפון שאמו קנתה לו כמה ימים לפני כן. "עברה לידו ניידת, ושוטר גדול מימדים יצא לעברו, שאל אותו מה יש לו בכיס וביקש ממנו לרוקן את תכולתו", מספרת האם, מיכל וקסמן. "הבן שלי עשה מה שביקשו ממנו, וכשהשוטר ראה את האייפון הוא שאל אותו 'מאיפה גנבת אותו'?". הנער ענה שהמכשיר שייך לו, והשוטר התקשר לאם כדי לוודא זאת. "הוא לא הזדהה בשמו, לכן חשבתי שזו מתיחה וניתקתי", מספרת וקסמן, "כמה דקות אחרי כן הוא התקשר שוב והזדהה בשמו, ואז אמרתי לו שאני קניתי את המכשיר".

השוטר ניתק את השיחה וביקש מהנער להציג תעודת זהות. מאחר שלא היתה לו כזאת, כי הוא עדיין לא בן 16, הכניס אותו השוטר לניידת ולקח אותו לתחנת המשטרה. "באותו זמן, ממש במקרה, עבר שם הבן השני שלי, שראה מה שקרה והתקשר אליי", היא ממשיכה. "כשהגעתי לתחנה הבנתי שהאייפון הוחרם בחשד שהוא גנוב, דבר שכמובן אינו נכון. לאחר כמה שעות יצאתי מהתחנה עם ילד מבוהל".

וקסמן טוענת כי ניסתה בחודשים האחרונים לברר מה קורה עם המכשיר מאחר שהוא עדיין בידי המשטרה, אבל לא קיבלה שום תשובה.

"התנהלות המשטרה לא מתקבלת על הדעת", אמרה השבוע. "כל יומיים גונבים אייפון למישהו ברחוב, והם החליטו להיטפל לבן שלי. מה עוד שהיום יכול כמעט כל אחד, ובטח המשטרה, לבדוק מול משרד התקשורת או החברות הסלולריות האם המכשיר גנוב או לא".

ממשטרת מחוז תל אביב נמסר בתגובה: "אמו של הנער טרם המציאה מסמך המאשר שהיא רכשה את הטלפון הנייד, ולמרות זאת, המשטרה אינה מגישה את תיק החקירה, שעדיין פתוח, לצורך הגשת כתב אישום בגין גניבה, אלא מנסה לברר למי שייך המכשיר הנייד".