נער בן 16 מבת ים, שהוטרד לדבריו במשך תקופה ארוכה על ידי אחת ממורותיו, מצא דרך מקורית לפתרון הבעיה: הוא פנה לרב מוכר איתו הוא נוהג להתייעץ, וזכה לעצה טובה, שהביאה לפתרון הבעיה.

משלמים פרוטקשן לשמירה על ילדיהם בבית ספר
הצטרפו ל"ידיעות השפלה" בפייסבוק

לפני כשבוע שלח הנער, הלומד באחד מבתי הספר התיכוניים בחולון, מייל אל אחד הרבנים בבת ים, שבני נוער רבים נוהגים להתייעץ איתו. הנער סיפר לרב שמורתו נוהגת להתקשר אליו ולשלוח לו הודעות טקסט, במטרה שימסור לידיה את פרטיה של קצינת המבחן הממונה עליו.

הנער, שקצינת המבחן מונתה לו לאחר שביצע עבירה פלילית, סירב לשתף פעולה עם המורה, לטענתו, משום שחשב שאין זה מתפקידה של המורה להתערב בענייניו האישיים. במייל ששלח לרב ציין הנער כי המורה נוהגת לשלוח לו הודעות טקסט בהן היא דורשת ממנו לטפל בנושא בהקדם. לטענת הנער, הודעותיה של המורה נשלחו אליו בשעות אחר הצהריים, לאחר שעות הלימודים.

בתגובה, המליץ לו הרב לשתף את הוריו בנושא, וכך אכן עשה הנער. בנוסף, הורה לו הרב לבקש מהוריו ליצור קשר עם הנהלת בית הספר בו הוא לומד ולהתלונן על מעשיה של המורה.

בתחילת השבוע, לאחר ששמע לעצתו של הרב, הגיעו התלמיד והוריו לבית הספר ושוחחו עם המנהל. בפגישה נכחה גם יועצת השכבה בה לומד התלמיד, ובסיומה הבטיח המנהל להורי התלמיד כי המורה תחדל מליצור קשר עם התלמיד לאחר שעות הלימודים, וכך אכן היה.

"כנראה שלמורה היה הכי קל לסמס לתלמיד לטלפון הנייד הפרטי שלו", אומר הרב, "אבל זה ממש לא היה לעניין. יש דרכים אחרות להשיג את המידע שהיא ביקשה, ומוטב לו הייתה פועלת כך. בכל מקרה, טוב שהעניין הזה יסתדר. אני מקווה מאוד שהכל יבוא על מקומו בשלום".