תושבים ברחוב קרן היסוד בבת ים, הסמוך לאיזור התעשייה, סובלים ממוזיקה רועשת הבוקעת ממועדון לילה הפועל ברחוב העבודה ומדירה שינה מעיניהם. מאחר שהעירייה אינה מטפלת בנושא, לדבריהם, הם שוקלים פנייה ללשכת מבקר המדינה.

אוהבי הקריוקי התרחקו אבל העירייה בעקבותיהם
הצטרפו ל"ידיעות השפלה" בפייסבוק

"במרחק של שני רחובות בלבד מדירתנו מתקיימות בתקופה האחרונה כמעט מדי לילה מסיבות מוזיקה וריקודים", מתלוננת יהודית גלובה, תושבת הרחוב, "פנינו כמה פעמים בנושא לראש העירייה, שלומי לחיאני, אולם חוץ מתשובה בכתב שנשלחה אלינו לא נעשה דבר לשנות את המצב".

גלובה מספרת כי בעקבות פניות התושבים מגיעים השוטרים למקום ומעירים לבעלי המועדון על הרעש, אולם ברגע שהשוטרים מתרחקים מהאזור עוצמת המוזיקה חוזרת להיות גבוהה ומטרידה.

לאחר שלא קיבלה מענה מספק מראש העירייה פנתה גלובה בשם דיירי הרחוב למשרד להגנת הסביבה. "פעילות המועדון", כתבה, "פוגעת מאוד באיכות חיי התושבים ואף גורמת לפגיעה מוסרית בתושביה החרדים של שכונת קריית באבוב הסמוכה, מאחר שתושביה אינם יכולים לטפל כלל בבעיה בשל שמירת השבת".
המשרד הפנה את גלובה בחזרה לעירייה, בטענה שהנושא נתון לאחריותה, ובעקבות פנייה נוספת ללשכת העירייה הבטיח מנהל לשכתו של ראש העיר, יעקב מור, כי "הנושא הועבר לטיפולם של הגורמים הרלוונטיים בעירייה העוסקים בתחום זה".

"אחרי שחזרו אלינו היינו בטוחים שהעניין יטופל, אבל זה עדיין לא קרה", מספרת גלובה. "יש לנו תחושה שראש העיר רוצה לגרש את התושבים שגרים ליד איזור התעשייה, כדי שהוא יוכל לפתח אותו".

עיריית בת ים מסרה בתגובה: "איזור העסקים המתחדש בבת ים עתיד לשנות את פניו, תוך מיצובו כמתחם חדשני המשלב בתוכו חיי עסקים, יצירה ואמנות לצד מגורים וחיי קהילה.

"העירייה שומרת ותשמור על איזון בין מינופו העסקי של המקום, לאיכות חיי תושביו, ותפעל למניעת מטרדי הרעש לרווחת הדיירים. אכן המקום המדובר פועל ללא רישיון עסק, ואנו פועלים לאכיפה תוך הפעלת סמכותנו החוקית כנגד עסקים הפועלים ללא רשיון, או מפרים את תנאי הרשיון - כל מקרה לגופו".