נער בן 17 מבת ים, שחשב שאיש לא ישים לב שבזבז למעלה מ־170 אלף שקל שנכנסו בטעות לחשבון הבנק שלו, נעצר בתחילת השבוע על ידי משטרת מרחב איילון. בחקירתו הוא סיפק לחוקרים תירוץ מקורי למדי בנוגע למקרה החריג בו היה מעורב.

האם לפקידת בית ההשקעות: בני מאיים עליי
הצטרפו ל"ידיעות השפלה" בפייסבוק

תחילתו של האירוע בתלונה שהתקבלה ברשת האינטרנט הפנימית של משטרת מחוז תל אביב, לפיה שיק בסכום של 171 אלף שקל, שיצא ממשרדי מלון 'לאונרדו' בים המלח והיה מיועד לחברת דלק, נפדה בסניף בנק באיזור המרכז.

חקירה קצרה שנוהלה במרחב איילון העלתה כי ההמחאה נחתה בחשבון בנק של נער תושב בת ים, שענייניו הכספיים מנוהלים באחד מהסניפים בעיר. בדיקה יסודית יותר העלתה כי הסכום של השיק נמשך במלואו מחשבון הבנק בשלוש הזדמנויות שונות, במשך תקופה של כשבועיים.

בתחילת השבוע זומן הנער החשוד במשיכת הכסף לחקירה במשרדי המרחב. הוא נכנס לחדר החקירות, התיישב מול החוקר התורן וסיפר לו, בטבעיות מוחלטת, כי אכן התפלא על סכום הכסף הגדול שגילה לפתע בחשבון הבנק שלו, אך לטענתו הוא לא ראה מקום לדווח על המקרה לאף גורם.

כאשר נשאל הנער מה עשה עם סכום הכסף הגדול, סיפר הנער לחוקריו כי התמכר בחודשים האחרונים להימורים, הפסיד כסף רב ולכן השתמש בכסף לכיסוי הפסדיו הגדולים.

בתום חקירתו שוחרר הנער לבית הוריו, כאשר הוטלו עליו מגבלות תנועה ונאסר עליו לעזוב את הארץ. בימים הקרובים ינסו חוקרי המרחב להבין האם השיק הגיע לחשבון הבנק של הנער בטעות, בעקבות שגיאה שביצע פקיד בנק, או שהוא הגיע בדרכים אחרות, חוקיות פחות.