חלפו כבר כמה שנים טובות מאז סיימה תושבת בת ים, בת 71, את חוק לימודיה בבית הספר. לכן היא הופתעה לגלות, כאשר פתחה את תיבת הדואר שלה בשבוע שעבר, שהעירייה נתנה לה הזדמנות נוספת לשחזר את ימיה בכיתה א'.

בן 20 חשוד שסיפק סמים לתלמידי תיכון
הצטרפו ל"ידיעות השפלה" בפייסבוק

כאשר עברה על דברי הדואר שהיו מונחים בתיבה, מצאה הקשישה, בין דרישות התשלום השונות, מכתב מהבנק שלה ולא מעט עלוני פרסום, גם מכתב מאגף החינוך העירוני. היא פתחה את המכתב, מכיוון ששם משפחתה היה רשום עליו, והופתעה לגלות הנחיות לרישום לכיתה א' בבית הספר הקרוב למקום מגוריה.

בני משפחתה של הקשישה, אליהם העבירה את המכתב, סיפרו כי היא לא ממש הבינה מדוע המכתב הגיע אליה. "הגעתי לבקר אותה ביום ראשון השבוע והיא סיפרה לי שקיבלה 'מכתב מבית ספר', דבר שנשמע לי מוזר מאוד", מספר אחד מאחייניה. "היא אישה מבוגרת ולא כל כך צלולה, לכן הנחתי שהיא מתבלבלת, אך כאשר ראיתי את המכתב הבנתי שפשוט התרחשה טעות משעשעת".

המכתב שנשלח לקשישה הוא אחד ממאות מכתבים שנשלחו לרבים מתושבי העיר, שילדיהם אמורים לעלות בשנת הלימודים הבאה לכיתה א'. "לא היה שם פרטי, אלא רק שם משפחתה של הדודה שלי והסברים לרישום", מספר האחיין. "התקשרנו לאגף החינוך רק כדי שידעו מהמקרה, והאמת היא שאפילו הם היו מאוד משועשעים. נקווה שאלה יהיו הטעויות היחידות שיקרו להם".