רעיה דוקטורנקו, אחת הפעילות המוכרות בבת ים למען חתולי רחוב, מסרבת לשלם דו"ח שניתן לה כאשר הגיעה לטפל בחתול שנדרס. דוקטורנקו נאלצה לדבריה להחנות את רכבה ברחבת הכניסה לבית ספר בעיר, לאחר שהוזעקה למקום לטפל בחתול. "לא יכולתי לתת לו למות", אומרת דוקטורנקו. "החתול המסכן שכב שם, פרפר מהפציעה שלו, וכל זאת לעיני הילדים הקטנים שהגיעו לבית הספר".

תופעה מחרידה: שוברים זנבות לחתולים
הצטרפו ל"ידיעות השפלה" בפייסבוק

האירוע התרחש לפני מספר שבועות. גור חתולים, שנפגע על ידי רכב חולף שנסע ברחוב דניאל בשעות הבוקר, זחל בשארית כוחותיו כשהוא מדמם, אל רחבת הכניסה לבית ספר היסודי ראשונים. אביו של אחד התלמידים שעבר במקום ומכיר את דוקטורנקו, יצר עימה קשר וביקש את עזרתה. דוקטורנקו, שבאותו זמן הייתה מחוץ לעיר, אמרה לאב שתתקשר למוקד העירוני ולאנשי הפיקוח, כדי שאלה יאספו את גור החתולים ויעבירו אותו לטיפול השירות הווטרינרי העירוני, אך לטענתה אנשי העירייה סירבו לבצע את המשימה.

"לא הייתה לי ברירה אז נסעתי לשם במהירות", מספרת דוקטורנקו, "כשהגעתי, קצת אחרי השעה שמונה, ראיתי שהמקום היחיד שבו אפשר לחנות הוא מפרץ חנייה מול בית הספר. ראיתי שהוא מיועד בשעות האלה להורדת תלמידים, אבל בגלל שהוא היה ריק לגמרי החניתי שם ורצתי לאסוף את החתול".

כאשר חזרה דוקטורנקו לרכבה, לאחר שלוש דקות בלבד, גילתה כי פקח עירייה רשם לה דו"ח בגין "חנייה במקום אסור" בסך 100 שקל. "אחרי שהעברתי את החתול לווטרינר התקשרתי לעירייה וביקשתי הסברים. אמרו שעליי להעביר מכתב מסודר וכך עשיתי", אומרת דוקטורנקו, "אלא שאחרי שבועיים הודיעו לי שהאחראי על הפיקוח מצא ש'אין סיבה מוצדקת' לביטול הקנס".

בעקבות תשובת העירייה החליטה דוקטורנקו להישפט, ולטענתה בית המשפט יוכיח את חפותה. "זו אטימות מוחלטת", היא אומרת, "הפקחים פשוט חיכו שאחנה את הרכב ורשמו את הקנס. בעל החיים המסכן לא עניין אותם בכלל".

עיריית בת ים מסרה בתגובה: "אנו מכירים בתועלת החתולים ובחשיבותם למרקם העירוני ולאיזון בטבע. ברוח זו פועלת העירייה לסירוסם, לעיקורם, להגנה ולטיפול בהם, תוך שמירה על איכות החיים וניקיון העיר. הכתובת לערעורים על ברירות קנס היא הפיקוח העירוני, אשר בוחן כל פנייה לגופה".