שוטרי מרחב איילון ראו כבר הרבה דברים משונים במהלך עבודתם, אבל גם הופתעו למראה צעיר בן 26 מבת ים, שהגיע לתחנת המשטרה בעיר וביקש להתוודות על חטאיו.

הכספומט נסגר, הקשישים צריכים לנסוע רחוק
הצטרפו ל"ידיעות השפלה" בפייסבוק

הצעיר, שלא היה מוכר לשוטרים, התייצב בעמדת היומנאי בתחנה וביקש לשוחח עם חוקר. כאשר נשאל האם ברצונו להגיש תלונה, סיפר הצעיר שברצונו להתוודות על עבירה פלילית חמורה שביצע ואמר שהוא עומד מאחורי מעשה שוד אלים של קשישה בשנות ה־80 לחייה, שאירע לפני כשבועיים.

במהלך השוד הותקפה הקשישה רגע לפני שעמדה לקחת 200 שקל שמשכה ממכשיר כספומט בסניף בנק הפועלים ברחוב ש"י עגנון בעיר. על פי תלונתה של הקשישה, שגם נפגעה באורח קל במהלך התקיפה, התנפל עליה צעיר, חטף מידיה את הכסף וברח מהמקום בריצה לאחר שחבט בפניה. חוקרי מרחב איילון ניסו להתחקות אחר החשוד בביצוע המעשה, אך כל מאמציהם נכשלו עד לרגע שבו התייצב הצעיר בתחנה.

"'אני מצטער, 'נפלתי' לסמים וזו הסיבה שפגעתי בזקנה", אמר הצעיר לחוקריו. "לאחר שהתחלתי להשתמש בסמים משפחתי זרקה אותי מהבית ולמרות ניסיונות חוזרים ונשנים לגמילה אני עדיין מכור".

למרות גרסתו הנוגעת ללב, במרחב איילון מפקפקים בכנות כוונותיו של הצעיר וסבורים כי הגיע לתחנה משום שהוא חסר בית, התייאש להסתובב ברחובות וחיפש מקום חם לשהות בו.

לאחר ששיחזר את המעשה בפני חוקריו מולאה בקשתו של הצעיר והוא הועבר לתא המעצר בתחנה. בימים הקרובים יוגש כנגדו כתב אישום בגין שוד ותקיפה.