נערים ?חובבי החלקה על סקייטבורד תושבי בת ים נאלצים לנסוע למתקן ההחלקה בפארק 'גלית' בתל אביב, מאחר שמצבו של המתקן הבת ימי הידרדר וכעת מסוכן להשתמש בו.

הסקייטרים של רחובות דורשים: תנו תנאי גלישה
הצטרפו ל"ידיעות השפלה" בפייסבוק

רק לפני כשנתיים בנתה עיריית בת ים מתקן החלקה לסקייטבורדים ולאופניים במתחם הבילוי והפנאי שבחלקו המערבי של רחוב הקוממיות, אולם כבר כעת נמנעים בני הנוער מלהגיע אליו מאחר שהם חוששים להיפגע בעת הפעילות האתגרית.

"בנו כאן משהו מאולתר במקום להשקיע כמו שצריך במתקנים מהסוג הזה", טוען נער בן 16 תושב העיר. "הביאו לכאן רמפות מעץ ומברזל במקום לצקת רמפות מבטון. הבלאי המהיר של העץ הפך את המקום למסוכן".

"הרמפות נבנו מלוחות של עץ זול, שהתנתקו במשך הזמן בגלל הרוח והלחות מהים, ופשוט נהיה פה מסוכן", מספר נער אחר בן 17. "כבר קרה לא פעם שגלגלים של סקייטבורדים או אופניים נתקעו ברווחים שנוצרו והילדים פשוט עפו על הרצפה. רק במזל לא נפצעו בצורה חמורה או שברו ידיים משהו".בסיסם של המתקנים במקום עשוי מתכת, ולאחרונה פורקו חלקים מלוחות המתכת, כנראה בידי גנבי מתכות, שניצלו את העובדה כי המתחם ממוקם באזור מבודד יחסית המרוחק מהכביש הראשי.

"פשוט באו לכאן ופירקו את הברגים שהחזיקו את לוחות המתכת, שבלעדיהם קשה מאוד ואפילו מסוכן להתאמן כאן", אומרים הנערים. "ובכלל, נעשה כבר לא נעים להגיע לפה כי המקום מוזנח, מלוכלך ולא מטופל".

הנערים מספרים כי בעבר נהגו לבוא למקום בתדירות גבוהה, אך כעת הם חוששים להיפצע. "זה מבאס, אבל אם אנחנו לא רוצים להסתכן אנחנו צריכים לנסוע לתל אביב, ליד 'היכל נוקיה', שם יש מתקן מסודר ונקי", הם אומרים. "חבל שלא מצליחים לשמור על המתקן שלנו".

מהעירייה נמסר: "במסגרת טיפוח הכושר העממי, הקימה העירייה מתחם החלקה לרולר בליידס בספורטק בדרום הטיילת. לשמחתנו השימוש שנעשה במתקן הוא מעבר למצופה ולכן הוא סובל משחיקה גדולה, המתקן פורק השבוע לצורך שיקומו".