עיריית בת ים הודיעה על הקמתן של שלוש גינות המיועדות לכלבים, שייפתחו בחודשים הקרובים ברחבי העיר. את הקרדיט על ההישג אפשר לזקוף לזכותם של שלושה ממנהלי דף הפייסבוק של קהילת בת ים, אלירן לנדסמן וליאור שאלתיאל בני ה־19 ועידן בכר בן ה־18.

מתנגדים להקמת גינה לכלבים: זו טומאה
הצטרפו ל"ידיעות השפלה" בפייסבוק

לפני כשנה וחצי פתחו השלושה את הפורום במטרה לפעול למען קידום פרויקטים למען תושבי העיר. עד מהרה הפך דף הפייסבוק לאחד ממוקדי הפעילות הוירטואליים הגדולים והמוכרים ביותר בקרב תושבי העיר שגולשים ברשת האינטרנט.

"לפני כשנה קיבלנו פנייה מתושבים שביקשו לפעול להקמת גינות לכלבים בעיר ומיד התחלנו לפעול בנושא. הרגשנו שיש באמת מחסור בגינות כאלו והחלטנו לפתוח קמפיין ברשת", מספר לנדסמן.

במהלך הקמפיין לקידום הקמת הגינות פרסמו מפעילי הפורום סקר בנושא שגרר תגובות של אלפי תושבים. 90 אחוז מהם תמכו בפנייה לעירייה בעניין.לנדסמן, שאלתיאל ובכר הבינו כי הנושא חשוב לתושבים והחלו להפיץ ברשת וברחבי העיר כרזות הקוראות להקמת גינות כלבים בעיר. במקביל, הם העבירו בקשה בנושא ללשכת ראש העירייה, שלומי לחיאני.

"ביקשנו מראש העירייה לפעול בנושא מכיוון שבכל עיר שמכבדת את עצמה, כמו ברוב הערים סביבנו, כבר הקימו גינות כאלו", מספר לנדסמן. "מדובר לא רק בעניין אסתטי אלא גם בעניין בטיחותי, מאחר וכאשר הכלבים משוחררים בגינות מגודרות אין כל סכנה לתושבים ובעיקר לילדים".

לפני כחודשיים קיבלו לנדסמן וחבריו הודעה מלשכתו של לחיאני, בה נמסר להם כי הנהלת העיר החליטה על הקצאת תקציב להקמת שלוש גינות כלבים ברחבי העיר. לאחרונה אף הודיעה העירייה לציבור על ההחלטה שהתקבלה בנושא, כאשר ההערכה כי הגינות יוקמו בשלושה איזורים שונים בעיר: באיזור חורשת הים בדרום העיר, ברחוב כנרת במרכז ובשכונת עמידר בצפון העיר.

"אנחנו שמחים מאוד על ההישג", אומר לנדסמן. "הנה, רק בשבוע שעבר הותקף קשיש מהרצליה שהעיר לצעירים שהכלבים שלהם עשו את צרכיהם בגן ציבורי רגיל. זו דוגמא לנחיצות הדבר, נקווה שהמהלך ייצא לפועל בהקדם".

אחת הפעילות המוכרות בעיר למען בעלי החיים, רעיה דוקטורנקו, מברכת על המהלך. "זו יכולה להיות התחלה טובה למשהו חשוב מאוד, ואני באמת מקווה שזה יקרה מהר. סוף סוף עושים משהו למען בעלי החיים", אמרה דוקטורנקו.