נח סובול בן ה־80 מבת ים נעצר בשבוע שעבר לאחר שהתפרע בסניף קופת חולים 'כללית' בשכונת מגוריו. לדברי בנו דני, השוטרים שהוזמנו לסניף לא התחשבו במצבו הבריאותי הרופף של אביו והתייחסו אליו בצורה לא נאותה. "אבא חולה במחלה סופנית ובסך הכל התרגז לאחר שסירבו לתת לו תרופה", טוען סובול. "כל מה שקרה לאחר מכן היה פשוט חוסר רגישות".

החולה נזקקת למנוף כדי לצאת מהבית
הצטרפו ל"ידיעות השפלה" בפייסבוק

לדברי סובול, אביו הגיע לקופת החולים כדי לקבל תרופה למחלתו, אך הרוקחת האחראית סירבה לתת לו משום שלא היה מצויד במרשם מתאים. "זה גרם לו להתרגז קצת", מספר סובול. "הוא חבט במחשב שליד הדלפק ושבר אותו. מה שמפתיע הוא שמיד אחר כך אבא קיבל את התרופה, ואז הגיעו השוטרים".

שוטרי הסיור של מרחב איילון העבירו את סובול לתחנת המשטרה בבת ים, לשם הוזעק בנו. לדבריו, בעת הגעתו לתחנה הוא ביקש מהשוטרים לשוחח עם אביו, הסביר להם שהוא חולה במחלה קשה, אך לטענתו לא הורשה לדבר איתו. "רק אחרי כשעה, במהלכה הוא הוחזק בחדר החקירות כאחרון העבריינים, הסכימו להקשיב לדברים שלי ושחררו אותו, אחרי שמנעו ממנו צרכים בסיסיים הדרושים לאנשים במצבו".

לדברי סובול, ביום שישי אושפז אביו בבית החולים. "הוא לקח קשה את מה שקרה. הוא לא האמין שאדם בגילו ובמצבו יקבל יחס שכזה".משטרת מחוז תל אביב מסרה בתגובה: "מנהלת סניף קופ"ח התלוננה כי חולה מבוגר התפרע ושבר מסך פלזמה באמצעות מקל ההליכה שלו. הקשיש עוכב לחקירה, בנו זומן לתחנה והוצע לו לחתום ערבות על האב ולשחררו אך הבן סרב. מתוך רצון להקל על האב הוצע לבנו כי יפצו את סניף קופ"ח בגין הנזק שגרם האב והתיק ייגנז, אולם הבן סירב בתוקף".