מספר חודשים אחרי שילד ננטש במשך שעות באחד החדרים בגן 'הקונכייה' בבת ים, אירע במקום מקרה חמור נוסף. ילד בן ארבע יצא מהגן והלך לביתו מבלי שהגננות שמו לב.

בן 4 שכב מעולף בגן - הצוות לא ידע היכן הוא
הצטרפו ל"ידיעות השפלה" בפייסבוק

על פי תלונה שהוגשה לעירייה על ידי הורי הילד, הוא הצליח לצאת מהגן לאחר שפתח את שער הכניסה הראשי, שאמור להיות נעול במשך כל שעות היממה. הילד צעד לבדו לדירת הוריו הממוקמת בשכונה. הוריו, המסרבים להתראיין אודות המקרה, הופתעו מאוד לגלות אותו בפתח הבית.

הורה לאחד מילדי הגן האחרים מספר כי הידיעה אודות האירוע הגיעה לידי ההורים במקרה, והוא לא דווח להם בצורה מסודרת. "זה בלתי נתפס, בשום צורה שהיא. כאשר סיפרו לי על זה חשבתי שצוחקים עליי אבל מסתבר שזה באמת קרה. הילד פשוט יצא מהגן בלי להגיד כלום לאף אחד והגיע לביתו. אם אני הייתי האבא שלו הייתי מתעלף. פחד אלוהים. מזל שהוא הגיע הביתה ושלא קרה לו כלום", אומר ההורה.

כאמור, מדובר במקרה חריג שני המתרחש בגן 'הקונכייה' בשנת הלימודים הנוכחית. זאת, לאחר שלפני מספר חודשים הושאר ילד במשך שעות מתחת לשולחן באחד מחדרי הגן. צוות הגננות לא הבחין בו ולא הועבר כל מידע אודותיו לעובדות הצהרון שהחליפו את צוות הבוקר בגן. רק לאחר שאמו של הילד הגיעה לאסוף אותו בסיום יום הלימודים ונאמר לה שבנה לא הגיע לגן באותו בוקר, החלו החיפושים אחר הילד.בעקבות המקרה הראשון רועננו נוהלי ההשגחה על ילדי הגן, אך נראה כי כעת יצטרכו בעירייה לבצע רענון נוסף. "מישהו חייב לעשות שם סדר כדי שלא יקרה לנו אסון. אני מקווה מאוד שבעירייה לא יקלו ראש במקרה", אומר אחד ההורים.

מעיריית בת ים נמסר בתגובה: "מדובר במקרה חמור מאוד. העירייה דרשה ממשרד החינוך להשעות את עבודת הגננת המחליפה, עד לסיום תהליך משמעתי במשרד החינוך".