הרוחות בדרום בת ים ממשיכות לסעור בעקבות חשיפת פעילות מיסיונרית באיזור של "היהודים המשיחיים". סיור שערכו בשבוע שעבר תושבים במבנה אשר בו, לטענתם, פועל בית תפילה, הפך לעימות אלים.

בדרום בת ים חוששים מפעילות מיסיונרים
הצטרפו ל"ידיעות השפלה" בפייסבוק

כזכור, לאחרונה פנו תושבים המתגוררים בדרום בת ים אל ארגון 'יד לאחים', ודיווחו על פעילות מיסיונרית שמטרתה לקרב יהודים לנצרות. יחיעם פליישמן, מנהל מחלקת ההצלה מכתות וממיסיון בארגון, בדק את התלונות ואישר כי באיזור אכן החלה בתקופה האחרונה פעילות כזו על ידי מאמינים המשתייכים ל"יהודים המשיחיים".

בהמשך הגיעו עדויות כי במבנה פרטי ברחוב שדרות ירושלים בעיר פועל בית תפילה, אולם בידי התושבים לא היו הוכחות חד משמעיות לכך. ככל הנראה קיומו של בית התפילה נשמר בשקט, מתוך חשש לעימותים עם תושבים שאינם רואים בעין יפה את הפעילות הדתית.

לפני כשבועיים הגיע הרב מאיר טל, מנהל בית חב"ד בשכונה, למבנה הממוקם בקומת הקרקע של בניין מגורים ברחוב, השוכן בסמוך למועדון העירוני ליוצאי לוב, וביקש בצוותא עם כמה צעירים שהגיעו עימו לשם, לדעת מה מתרחש במקום.

לדברי הרב טל, עם הגעתו למקום הוא הבחין בטליתות המונחות על שולחנות בחדר, אלא שסיבוב נוסף העלה כי לצד תשמישי הקדושה היהודיים נמצאו על המדפים ספרי הברית החדשה.

כשניסה הרב טל לברר עם הנוכחים במקום באישור של מי מופעלת הכנסייה, אך אז התפתח בין הצדדים עימות מילולי שחייב את התושבים לעזוב את המקום.
מצויד במידע שאסף, נפגש הרב טל עם הרב דניאל עשור, אחד מיועציו הבכירים של ארגון "יד לאחים". בסיום הפגישה שהתקיימה בשעת לילה מאוחרת ביום שני שעבר סוכם לפעול לסגירת בית התפילה.העלאת הנושא לרשת הפייסבוק גררה שרשרת רחבה של תגובות מצד תושבי העיר, שהציעו לרב סיוע במאבק חוקי נגד פעילות הכנסייה. אולם היו כאלה שהחליטו לקחת את החוק לידיהם, וביום רביעי שעבר הם הגיעו לבית התפילה במטרה להתעמת עם מפעיליו.

במהלך הביקור במקום ניתנו לצעירים היהודיים כמה ספרים של הברית החדשה, שאותם הם שרפו מאוחר יותר בסמוך לחוף הים העירוני. "אינני תומך בפעילות אלימה בשום פנים ואופן", אומר הרב הטל. "אנחנו מקווים שפעילות הכנסייה במקום תופסק בהקדם, מאחר ומטרות אנשי הכת ברורות כשמש".

מהעירייה נמסר: "עד לפניית העיתון, הדבר לא היה ידוע לעירייה. הנושא נמצא בבדיקה".

אליעז גל, אחד מחברי הקהילה שחבריה משתתפים במפגשים במבנה ברחוב שדרות העצמאות, אמר השבוע בהתייחס לאירועים האחרונים: "לאף אחד מחברי הקהילה אין בעיה עם אף אדם, באשר הוא. אנחנו קהילה חמה ותומכת המאמינה בצדקת דרכה, ואין לנו שום כוונה להתעמת עם מי שאינו חושב כמונו. העולם הזה פתוח לכולם. נמשיך בפעילותנו ברחבי העיר".