חרדים הפוקדים את החוף הנפרד בבת ים מתלוננים על פקקי תנועה קשים באיזור, החושפים אותם, לטענתם, למראות 'לא צנועים ולא ראויים'. אי לכך הם מבקשים מהעירייה לשפר את הסדרי התנועה באזור על ידי הקמת כיכר, למשל.

עובדי החוף דורשים: קרם הגנה כמו המצילים
הצטרפו ל"ידיעות השפלה" בפייסבוק

נציגי הציבור החרדי בבת ים פנו לאחרונה לעירייה בבקשה לדאוג להסדרי תנועה וחנייה משופרים בסביבת החוף הנפרד, הממוקם בקטע הדרומי של רצועת החוף העירונית. בימי הקיץ פוקדים את החוף אלפי מתרחצים חרדים מאיזור חולון ובת ים וגם ממקומות מרוחקים יותר. ימי השבוע מחולקים לרחצת גברים או נשים, כשהיום העמוס ביותר, יום שישי, מיועד לגברים.

בחודש האחרון התלוננו מתרחצים רבים בפני המצילים על פקקי תנועה בלתי נסבלים בכניסה וביציאה מהחוף. לטענתם, בתום הבילוי הם נאלצים לנסוע סמוך לחוף 'תאיו' הסמוך, דבר החושף אותם, ובעיקר את ילדיהם, ל'מראות קשים ובלתי צנועים'.

"מסיבה שאינה ברורה, אולי בגלל עבודות הבנייה להקמת מלון חדש באיזור, סגרו את החניון ששימש אותנו במשך השנים הקודמות", טוען אליהו שמעיה, תלמיד ישיבה מקריית ספר. "אנחנו נאלצים לחנות בקצה הצפוני של החוף החילוני ולצעוד ברגל עד לרצועת החוף שלנו, דבר שהוא בעייתי, כי אין לנו הפרדה בדרך. אני יודע שזה נשמע קטנוני, אבל עבורנו זה פשוט בלתי נסבל. לא נראה לנו הוגן שיידרשו מאיתנו להסתובב בקטע הזה של החוף ואנחנו מצפים שיכבדו את אמונתנו".אנשי הציבור החרדי מודים כי בחורף האחרון השקיעה העירייה כסף רב בשדרוג תשתיות החוף הנפרד, אך לטענתם, לא נעשה מספיק באיזור שמחוצה לו. לטענת המתרחצים, על העירייה לטפל בדרך היציאה מהחוף עד למפגש עם רחוב הקוממיות.

"בנייה של כיכר ביציאה מהחוף יכולה לפתור המון בעיות", אומר חיים אזולאי, חרדי תושב העיר. "במצב הנוכחי זה ממש בלתי נסבל. ביום שישי האחרון עמדנו למעלה מחצי שעה בפקק שנמשך מהכניסה לחניון ועד לצומת הקוממיות, מרחק של 50 מטר בלבד. במשך כל אותו זמן עמדו לצידנו כלי רכב של מתרחצים ומתרחצות מהחוף המעורב, והמראות שהילדים שלנו נחשפים אליהם לא ראויים מבחינתנו. אנחנו מאוד מקווים שבעירייה ידאגו לציבור שלנו".

מהעירייה נמסר בתגובה: "הנושא מוכר לנו ונבדקת הצבת פקחים במקום לוויסות עומסי התנועה ביציאה מהחוף הנפרד. כמו כן, נבחן אמצעים נוספים לטיפול בנושא".