המשרד של יריב אפרת בראשון לציון ממוקם בין חנות קוסמטיקה לבין חנות ללבני נשים, אבל דווקא מהמשרד שלו יוצאות הכי הרבה נשים מרוצות. הזמן של יריב, מיסטיקן שמככב כבר שש עונות בתוכנית 'זמן מיסטיקה' בערוץ 10, מאוד יקר — 250 שקל ל־45 דקות — אבל זה לא מונע מאנשים שמעולם לא פגשו בו להפקיד בידי הקלפים שלו את גורלם ולבקש עצה והכוונה בנושאים הקריטיים ביותר בחייהם.

הם ביקרו בעולם הבא - וחזרו כדי לספר
הצטרפו ל"ידיעות השפלה" בפייסבוק

עד גיל 20 היה יריב חג'ג' מבת ים כדורגלן הולל בבית"ר תל אביב, עם הרבה חלומות. באף אחד מהם הוא לא דמיין את עצמו הופך לאיש משפחה עם עבודה של שמונה עד ארבע. כשקרוב משפחה מיסטיקן אמר לו שתוך שנה הוא יתחתן ויפסיק לשחק, יריב התקשה להאמין. למרות זאת, באופן מפתיע לחלוטין, בגיל 21 הוא מצא את עצמו נשוי ופצוע פציעה שהרחיקה אותו מהמגרש. את תקופת ההחלמה שלו הוא בילה לצד אותו קרוב משפחה, שומע ורואה כיצד הוא מעניק לאנשים נחמה ועצה בעזרת קלפי טארוט.

"התחלתי להתעסק בזה בעצמי, אבל אז רק למדתי מה צריך לעשות בקלפים, בכלל לא הבנתי מה אני רואה ולא הייתי מסוגל לתקשר", הוא מתאר את תחילת הדרך.

כשיריב פגש את ויקטור
יריב, בן 40, נולד וגדל בבת ים למשפחה בת שש נפשות. אביו בנג'ו היה קבלן ואמו רינה הייתה עקרת בית. "הייתה לי ילדות מאושרת, למרות שמבחינה חומרית לא היה הרבה בבית", הוא מחייך.

את דרכו בעולם העסקים הוא החל כסוכן מכירות. הוא הביא לעולם שני ילדים ובהמשך התגרש, מה שלא נכלל בתוכניות תחילת הדרך. "כל כך כעסתי, לא הבנתי למה קרוב המשפחה שלי לא אמר לי שזה מה שהולך לקרות. אז עדיין לא הבנתי שבאהבה ובזוגיות אין ביטוח. עם הגירושים התמוטטתי כלכלית, הייתי הולך ברגל מראשון לציון לבת ים כדי שכשאפגוש את הילדים שלי יהיה לי כסף לקנות להם ממתק. זאת הייתה תקופה קשה, לא היה לי כסף, עברתי מבחורה אחת לשנייה וחיפשתי את עצמי".

אנשים רוחניים לא הופכים בדרך כלל לקזנובה.
"האמת שהקלפים היו סוג של כלי למשיכת נשים. אז בנות היו הרבה יותר פתוחות לנושא המיסטיקה, וזה משך אותן אליי. אבל מהר מאוד הבנתי שזאת לא הדרך שלי. חזרתי לבת ים והחלטתי שמכאן אני מקדיש את חיי למיסטיקה. הכרתי בת זוג בשם אפרת שעודדה אותי לפתוח עסק, ובהשראתה קראתי לעסק 'יריב אפרת'. היא מאוד תמכה בי, אבל עד אז לא הרשמתי אף אחד. קראתי בקלפים אבל לא יותר מזה".

השינוי הגדול בחייו של יריב התרחש כשהדוד שלו ויקטור, האח של אביו, נהרג בפיגוע. "זה קרה שבוע אחרי שהוא ואבא שלי עשו סולחה אחרי שנים שלא דיברו. בזמן ההלוויה, כשנשאתי את הגופה, פתאום שמעתי את ויקטור אומר, 'וואו, כמה אנשים הגיעו, לא היה לי מושג שכל כך הרבה אנשים אוהבים אותי'.

הייתי בשוק. לקח לי זמן להבין שאני מסוגל לראות את ויקטור ולתקשר איתו. מאז אני מתקשר איתו באופן קבוע. הוא מעביר לי מידע מהעולם הבא ומסייע לי לייעץ לאנשים. עם הזמן התחלתי לתקשר עם עוד ישויות. הן נמצאות בכל מקום, אבל לא כולם יכולים לדבר איתן".

אפילו בחדר הזה יש רוחות רפאים?
"בטח. לידך יש וסביב כולנו. אלו לא רוחות אלא ישויות, וכל ישות שיש לה עניין בעולם הזה נשארת כאן. הארץ מלאה בישויות, אנחנו פשוט לא רואים אותן. אני רואה אותן כמו את קספר, מה שאני רואה זה את הנפש שלהן, אבל הגוף שלהן נשאר בדיוק אותו הדבר".

ואז הגיעה נטלי
כשהחל לתקשר, עברה הקריירה של יריב שלב: בהמלצת לקוחה הוא הגיע לשידור לילי בתחנת רדיו. בבוקר שלמחרת המשיבון שלו היה מלא בהודעות והלקוחות החלו לזרום. גם לטלוויזיה הוא הגיע בזכות המלצה למפיקי התוכנית.

איך התקבלת?
"בראיון אמרתי למנחה דאז, גלית לאום, שלאח שלה יש במגירה ליד המיטה שלו שעון שתקוע על השעה 11. היא עשתה שיחה הביתה ואז אמרה לי, 'תודה, נהיה בקשר'. כשהגעתי לאוטו כבר התקשרו להזמין אותי לצילומים".

איך אתה יודע דברים כאלו?
"ויקטור אומר לי. בראיון רציתי להרשים אותם, אמרתי לוויקטור, 'תן לי משהו שיפיל אותם', וזה מה שהוא אמר. ויקטור כמעט תמיד פנוי לתקשר איתי. בתוכנית נותנים לי שם, תאריך לידה ושאלה, בלי קלפים ובלי לראות את האדם. ויקטור בודק בשבילי דברים ומעביר לי מסר מהעולם הבא, וככה אני יודע מה לענות. יש כאלו שמתקשרים עם מתים בכוח, הם כופים עליהם לרדת לעולם הזה. אני פונה אליהם ואם הם לא יכולים לתקשר אני אומר ללקוח, 'הוא לא זמין'".

העסק של יריב התפתח יפה, אבל הוא ואפרת נפרדו אחרי שמשפחתה סירבה לקבל את בן זוגה הגרוש עם הילדים. עם הזמן בנה לעצמו יריב שם וקיבל לקוחות רבים. אחת מהם הייתה נטלי, אם חד הורית ממוצא אתיופי, שהגיעה לקבל ייעוץ. "לא היה לה כסף לשלם לי ומיד ראיתי שהיא עברה חיים קשים", הוא מספר, "היא ביקשה להזמין אותי