תושב איזור בת ים חשש לשלום אביו בן ה־70, לאחר שגילה כי הוא מבזבז כספים רבים באופן חריג. כיוון שהאב היה איש אמיד במשך כל חייו ואף סייע בעבר לבנו לרכוש דירה, חשב הבן כי אביו החליט לעת זקנה 'ליהנות מהחיים', בעיקר לנוכח העובדה כי רק לאחרונה התגרש מאשתו.

האישה נדהמה: בעלה הפנסיונר מנהל חיים כפולים
הצטרפו ל"ידיעות השפלה" בפייסבוק

לפני מספר חודשים פנה האב לבנו וסיפר לו כי כל חסכונותיו אזלו וכי הוא נאלץ לפתוח את כל קרנות ההשתלמות שלו. האב ביקש מבנו עזרה כספית ואמר כי נקלע לחובות אך סירב לפרט. הבן, שידע כי אביו נוהג לטוס לתאילנד שלוש פעמים בשנה וכי שם הוא מבלה, בין השאר עם נשים צעירות, חשש כי אביו נפל קורבן לתרגיל עוקץ ולכן פנה למשרד חקירות בבקשה לברר לאן נעלם כספו של האב.

החוקרים רונן ואנונו ודרור עדוי ממשרד החקירות 'רום בע"מ' גילו כי האב שומר על קשר הדוק עם כתובת קבועה בתאילנד ומקפיד להעביר לשם כספים מחשבונו, למרות מצבו הכספי הקשה.החוקרים עקבו אחריו מספר ימים, וגילו כי מדובר באישה, כפי שחשדו. בהתאם למידע שהעביר הבן עלתה ההשערה כי בקרוב צפויה להגיע אותה בחורה לארץ. החוקרים עקבו אחרי האב לשדה התעופה, ונדהמו לראות כי הוא נפגש עם אישה צעירה ועימה שני ילדים.

"הבחורה התנהגה כאילו כבר ביקרה בעבר בישראל", מספרים החוקרים ומגלים כי משיחה עם קרוב משפחתה של הבחורה, השוהה בארץ כעובד זר, התברר כי הילדים הם בניו של האב וכי בשנים שעברו הוא נהג להעביר לה כספים ואף רכש עבורה בית בתיאלנד. קרוב המשפחה סיפר לחוקרים הסמויים כי הבחורה 'תפסה דג שמן', וכי הוא גרם לה להאמין שהוא מיליונר ובעל נכסים רבים.

כשהבן ההמום קיבל את המידע מהחוקרים, הוא סיפר להם כי נחמתו היחידה הייתה שאביו מצא זוגיות לעת זקנה. אלא שעד מהרה התברר לו כי הצעירה גילתה על מצבו הכלכלי של אבי ילדיה ולכן היא מסרבת להינשא לו ובכך להעניק לו את האפשרות לעבור לגור בתאילנד איתה ועם ילדיהם המשותפים, במקום לטוס לחו"ל לעיתים קרובות ולשלם עבורה כסף שאין לו.