שוטרי סיור של מרחב איילון הוזעקו בראשית השבוע לחלץ כ־20 נערות שהתבצרו בקומה העליונה של בית כנסת 'בית אל' בבת ים, לאחר שגבר שהגיע למקום גרם נזק רב לציוד ואיים לרצוח אותן.

ניצול השואה נצור בביתו מפחד השכנים
הצטרפו ל"ידיעות השפלה" בפייסבוק

לטענת אחד מאנשי בית הכנסת, שנמצא ברחוב בני ציון בעיר, האירוע החל שעות ספורות לפני הגעת השוטרים למקום, כאשר החשוד במעשה, בן 47, עקר את צירי דלת הברזל בכניסה לבית הכנסת.

"האיש הגיע למקום ובלי שום התגרות מצידו של אף אחד החל לצעוק, שבר את הדלת הכבדה, ניפץ תמונות ונעלם מהמקום", מספר אחד מבאי בית הכנסת. "זה היה מחזה ממש לא נעים".

כשעה לאחר מכן שב האיש לבית הכנסת ורצה להיכנס אליו. נערות שהמתינו באותו זמן לתחילתו של שיעור תורה, נמלטו מאיזור הכניסה לבית הכנסת ועלו לקומה השנייה של המבנה, כשהן נועלות מאחוריהן את דלת הכניסה לחדר.

האיש דפק על הדלת וניפץ את חלונות החדר, עד שאחד מאנשי בית הכנסת חייג למוקד 100 של המשטרה וביקש לשלוח בדחיפות שוטרים למקום. לאחר כ־20 דקות הגיעו שוטרי סיור שהצליחו לעצור את הגבר שהתפרע ולשחרר את הנערות, שבכל אותו זמן התחבאו מתחת לשולחנות בחדר."אין לנו מושג מי האיש, מעולם לא ראינו אותו, אבל הוא כבר הגיע לכאן בערב ראש השנה, צעק, קילל ואפילו צילם את המבנה", מספר מתפלל קבוע בבית הכנסת. "אין לנו שום עניין איתו ואנחנו לא מבינים בכלל מה הוא רוצה מאיתנו".

הורים של הנערות שהתבצרו בבית הכנסת מספרים כי בנותיהם חוו רגעים ארוכים של חרדה. "הילדה שלנו חזרה הביתה בשוק נוראי", מספר יהודה חייט, שבתו הייתה בבית הכנסת. "היא סיפרה לנו שבעצה של שתיים מהבנות כולן נכנסו מתחת לשולחנות הלימוד ושמו ידיים על הראש.

"לקח לה הרבה מאוד זמן להירגע ממה שקרה באותו הערב, ואני מקווה מאוד שהמשטרה תטפל בבחור כמו שצריך".

בחקירתו בתחנת המשטרה לא ידע החשוד להסביר את הסיבה למעשיו. חקירתו תימשך בימים הקרובים.