לאחר ארבע שנים שבמהלכן עמד בראש מרחב איילון, הכולל את הערים חולון, בת ים ומועצת אזור, עזב בשבוע שעבר ניצב־משנה יהודה דהן את תפקידו ומונה למפקד מרחב ירקון, בו ישמש בדרגת תת ניצב אליה קודם.

נצ"מ דהן: "שוטר שסרח - ייזרק לכל הרוחות"
הצטרפו ל"ידיעות השפלה" בפייסבוק

נצ"מ נתן בוזנה קיבל את תפקיד ראש המרחב שהתפנה. בתפקידו האחרון היה בוזנה ראש מחלקת חבלה במטה הארצי. בטקס השתתף בין היתר מפקד מחוז תל אביב, ניצב בני סאו, ששיבח את עבודתו של דהן והחמיא לו על הישגי המרחב בתקופת כהונתו.

צמרת המרחב עוברת בשבועות האחרונים שינויים משמעותיים, לאחר שלפני כשלושה שבועות פרש לגמלאות מי שעמד במשך שנים בראש מערך החקירות של המרחב, רב־פקד אילן מידן.תנ"צ דהן, שפרט לקידום בדרגה זכה גם לקידום מקצועי כמפקד מרחב ירקון, אחד ממרחביו החשובים של מחוז ת"א, מקווה כי מרחב איילון אותו עזב ימשיך להתקדם. "מספר התיקים הפליליים שנפתחו בשנה האחרונה ירד ב־40 אחוז מהכמות שנרשמה בשנה הראשונה לתפקידי כמפקד המרחב, מ־30 אלף ל־18 אלף", אומר תנ"צ דהן. "השינוי הזה, במיוחד בערים כמו חולון ובת ים, מעיד על כך שערים אלה שינו את פניהן מבחינת הפשיעה. גם באזור, בה רמת הפשיעה מעולם לא הייתה גבוהה, הצלחנו להגיע למצב של כמעט מינימום עבירות".

לדבריו, אחת המהפכות הגדולות ביותר שהתחוללו בתקופת כהונתו כמפקד המרחב הייתה הטיפול בתופעה של מכירת אלכוהול וסמים בפיצוציות. "הצלחנו להביא לסגירה לצמיתות של חמישה עסקים בשטח המרחב, וזה דבר משמעותי, כי מקומות אלה היו מחוללי אלימות בשטח".

לגבי העלייה במקרי הרצח בשטח המרחב, הקשורים למלחמות הכנופיות, מסביר תנ"צ דהן כי המעורבים בתקריות אלה אינם קשורים לערי המרחב. "ברוב תיקי הרצח מעורבות דמויות שהגיעו מחוץ למרחב", הוא מסביר. "לכן החקירה מנוהלת על ידי ימ"ר ת"א".

פרט לעיסוק בתחום עבודתם, מציין דהן לטובה את פעילות שוטרי המרחב למען הקהילה: "כל יחידה במרחב קיבלה פרויקט ערכי, כמו שיקום בני נוער ועזרה לקשישים, דבר לו היו שותפים כל קציני המרחב ושוטריו. פרט לאלה, שיפצנו גם את מרכז השירות לאזרח, אזור הגשת התלונות, ואנחנו נמצאים עם הפנים קדימה".