פסולת שמייצרים העסקים בטיילת בבת ים, מציפה את פחי האשפה של בנייני המגורים ברחוב בן גוריון. לטענת התושבים, הסיבה לתופעה החדשה והמטרידה היא ההחלטה להסיר את מיכלי הענק המוטמנים בקרקע, ואשר שימשו עד לא מזמן את בעלי המסעדות באיזור.

אין שלט לשער, אין פינוי זבל
הצטרפו ל"ידיעות השפלה" בפייסבוק

עד לאחרונה נהגו עשרות בעלי העסקים הממוקמים בכניסה לחוף הריביירה, להשתמש בשישה מיכלי ענק לאיסוף אשפה שהיו מותקנים במקום. המיכלים, שהיו מוטמנים בקרקע ורק פתחיהם בלטו מעל האספלט, רוקנו אחת לשבוע באמצעות מנוף. אולם לפני כשבועיים הם הוסרו ועובדי העירייה יצקו בטון לתוך הבורות שנוצרו.

בעקבות כך, החלו בעלי המסעדות להשליך את הפסולת הרבה שהם מייצרים - בחדרי האשפה של הבניינים הסמוכים, שאינם מותאמים לצריכה רחבת היקף שכזו. "הפחים שלנו עולים על גדותיהם מפסולת של מסעדות ובתי קפה, ואנחנו נאלצים לנקות את רצפת החדר מדי יום", טוען נחמן פלדברג, יו"ר ועד הבניין בדרך בן גוריון 115. "מדובר בפחים לצריכה ביתית שאינם יכולים להכיל כמות כה גדולה של אשפה של מסעדות. העירייה צריכה להחזיר את מיכלי הענק או לספק לבעלי העסקים מיכלים נוספים.לדברי פלדברג המצב הפך בלתי נסבל. הוא מספר כי פנה לעירייה ולאגף התברואה, אולם לטענתו לא קיבל הסבר להסרת המיכלים וגם לא הוצע כל פתרון למצב. "אם לא תהיה ברירה נסגור את חדרי האשפה שלנו", הוא אומר. "זה ממש מוגזם".

רפי לוי, המתגורר אף הוא ברחוב, סבור כי הסרת מיכלי הענק קשורה לחנוכת המזח החדש בחוף הריביירה, שהתקיימה לפני שבועיים. "יכול להיות שהחליטו שלא מתאים שהמיכלים המכוערים יהיו הדבר הראשון שמי שבא לטיילת ולמזח רואה", הוא טוען. "אבל בשורה התחתונה מי שנפגע הם התושבים, שבעלי העסקים השתלטו להם על הפחים".

מעיריית בת ים נמסר בתגובה: "מיכלי האשפה בחניון נורדאו הוסרו מאחר והיוו מפגע סביבתי, נוכח הבלאי של רוחות הים והמליחות. מאז הסרתם פינוי האשפה מתבצע מדי יום, תוך פינוי יומי של קרטונים ואריזות. העירייה בוחנת פתרונות נוספים לשביעות רצון הדיירים ובעלי העסקים".