פעילות בילוש של אנשי ימ"ר מחוז תל אביב בבת ים, הביאה לתפיסתה של תחנת סמים במיקום מיוחד במינו – בתוך תא לאפסון קסדת קטנוע.

הצעיר לשוטרים: הסם נועד למערכת העיכול
הצטרפו ל"ידיעות השפלה" בפייסבוק

תחילתו של הסיפור יוצא הדופן הזה ביום שני שעבר, בעת שצוות בילוש של הימ"ר עסק בפעילות שגרתית ברחוב שדרות העצמאות בבת ים. הבלשים, שהיו עסוקים בתצפיות ברחוב, הבחינו בצעיר שניגש מספר פעמים לקטנוע שחנה במקום, הוציא דבר מה מתא הקסדה שמתחת למושב הנהג והכניס אותו לתיק שנשא עימו.

לאחר שהצעיר עזב את המקום, ניגשו הבלשים אל הקטנוע, פתחו את תא הקסדה וגילו בתוכו 85 שקיות ובהן חומר החשוד כסם מסוג 'נייס גאי', שאסור לשימוש.
מיד לאחר איסוף הראיות, החלו הבלשים בחקירה קצרה בשטח הרחוב, ממנה עלה כי הקטנוע חונה במקום מזה תקופה ארוכה. עוברי אורח ששוחחו עם הבלשים מסרו כי הבחינו שהרכב משמש כמוקד עלייה לרגל לצעירים, הנוקטים בשיטה דומה: מגיעים לקטנוע עם מפתח לתא הקסדה ומוציאים ממנו דבר מה.בתום הליך גביית העדויות בשטח הבינו בלשי הימ"ר כי עלו על תחנה ניידת, מקורית למדי, למכירת חומרים אסורים. הם קידמו את החקירה בנושא ובתוך שעות ספורות הצליחו לאתר את בעליו של הקטנוע - גבר בן 37, תושב בת ים. מחקירתו התברר, כי מי שביקש לרכוש את החומרים שבתוך תא הקטנוע שילם סכום כסף מראש ובתמורה לכך קיבל את המפתח לתא, שאותו החזיר בתום השימוש.

בסוף השבוע שעבר הוארך מעצרו של בעל הקטנוע בשנית, ובכוונת המשטרה לסיים את החקירה בעניינו בהקדם, על מנת שיוגש נגדו כתב אישום בגין סחר בחומרים אסורים.

'נייס גאי', החומר שנתפס בתא הקטנוע, אינו מוגדר כסם בחוק פקודת הסמים, ולכן מי שנתפס עם כמות לצריכה עצמית אינו נחקר תחת אזהרה ורק נגבית ממנו עדות, והחומר שנתפס מוחרם. לעומת זאת, מי שנחשד בסחר בחומר מסוג זה, נחקר תחת אזהרה ובאפשרות הפרקליטות, כמו במקרה הנוכחי, להגיש נגדו כתב אישום.