צילום: shutterstock חבר מועצת עיריית בת ים מאיר הוני, תובע את העירייה. הוני דורש פיצוי בסך 266 אלף שקל בגלל אי החלפת צינור ביוב ראשי העובר בסמוך לחנות שבבעלותו. בכתב התביעה, שהוגש לאחרונה לבית משפט השלום בתל אביב, נטען שבעקבות בעיה קבועה בצינור הביוב הראשי, סובלת החנות מהצפות חוזרות ונשנות שגרמו לנזק מצטבר, בעיות בריאותיות ובריחת שוכרים.

כך טיפלו תושבים בנהגים שמתעלמים מתמרור
כבר הורדתם את האפליקציה של mynet?

כתב התביעה נראה על פניו כסכסוך שגרתי בין בעל עסק לבין העירייה האחראית על מערכת הניקוז והביוב, אלא שלאחרונה השתנתה התמונה כאשר הוני נכנס למועצה כחבר מן המניין, זמן קצר לאחר הגשת התביעה, במקום שלומי לחיאני שהתפטר.

לטענת הוני, המיוצג על ידי עו"ד כרמי בוסתנאי, החנות שבבעלותו סובלת מהצפות ביוב קבועות הנגרמות כתוצאה מסתימות בקו הביוב העירוני. לדבריו, ההצפות גרמו נזק רב לחנות שקירותיה מתקלפים, ושורר בה ריח תמידי של צחנה.

עוד נטען, שבעקבות ההצפות עזבו בזה אחר זה מספר רב של שוכרים, תוך שהם מפרים הסכמי שכירות ומותירים חובות כבדים. לטענת הוני, חובות אלה נפלו עליו וגרמו לו נזק כלכלי. לטענתו, השוכרים שעזבו את החנות דיווחו על נזקים בריאותיים שנגרמו להם עקב מי הביוב. בכתב התביעה מוסבר שלא פעם שלחה העירייה 'ביובית' כדי לפתוח את הסתימה, אך היא לא מצאה לנכון להחליף את קו הביוב הראשי, דבר שהיה פותר את הבעיה.לטענת התובע כל פניותיו לעירייה על הבעיה, שמוכרת שנים רבות, עלו בתוהו. לטענת הוני העירייה אמנם התקינה מערכת 'אל חזור', שאמורה הייתה לסייע, אך במקביל צירפה לקו הביוב בניין משרדים גדול, דבר שהחריף את הבעיה, וההצפות חזרו על עצמן פעם בשבועיים.

חבר המועצה הטרי תובע כי העירייה תחליף מיידית את צינור הביוב, ותפצה אותו על הנזקים שנגרמו לו בסכום של 266 אלף שקל.

הוני מסר בתגובה: "התביעה הוגשה בזמן שלא הייתי חבר מועצה. מדובר בצינור ביוב שגרם נזק רב לא רק לחנותי אלא לכל בעלי העסקים באיזור".

מהעירייה נמסר: "הטיפול בביוב נמצא מזה שלוש שנים באחריות תאגיד המים. העירייה תתייחס לכתב התביעה בבית המשפט".