צילום: Shutterstock במשך 20 שנה חיפש נהג מונית מבת ים את אהובת נעוריו, כדי לבקש את סליחתה על עוול שעשה לה כאשר היו בני 19. פגישה אקראית בשעת לילה מאוחרת עם נתי להב, חוקרת פרטית ובעלת משרד 'להב טנא חקירות', הביאה לאיתור האישה, לסליחה המיוחלת ולגילוי שבמשך כל אותן שנים התגוררו השניים בסמוך.

"הכל התחיל בנסיעת לילה במונית", מספרת להב, שמנהלת יחד עם שותפתה אנט קירש, משרד חקירות המבוסס על נשים. "נהג המונית התחיל לשוחח איתי וחשף בפני סיפור נוגע ללב". האיש סיפר שהוא גדל בשכונה קשת יום בבת ים, מקום שבו פיתוי הסמים היה גדול וזמין. "הוא סיפר שהפיתוי היה גדול מדי עבורו, ושיש רק דבר אחד בעולם שהוא מתחרט עליו, וזה העוול שעשה לבת זוגו, שהייתה אז בת 19".

ללהב התברר שלפני 20 שנה הבטיח נהג המונית לחברתו שיתחתן איתה. השניים אף התארסו והחלו בהכנות לחתונה, ואז באישון לילה הוא נעצר במהלך אירוע פשע שביצע כדי לממן סמים. "החברה לא ידעה שבן זוגה קשור לפשע ולסמים", מחדדת להב, "ולכן כאשר נעצר הוא החליט להיעלם לחלוטין מחייה ללא כל התראה. הוא התבייש להתקשר ולספר לה מה קרה, ומתא המעצר נלקח למוסד גמילה, בזכות אדם יקר שלטענתו הציל את חייו".האיש נגמל מסמים, אך הוא מעולם לא חידש את הקשר עם בת זוגו לשעבר. כאשר כבר ניסה לעשות זאת, כעבור שנים, הוא לא הצליח לאתר אותה. בינתיים התחתן האיש והקים משפחה, אך העוול שעשה לאהובת נעוריו לא נשכח ממנו. "הוא הבטיח לי שאינו רוצה ממנה דבר", מסבירה להב, "רק לבקש את סליחתה על מה שעשה לה".

כעבור חקירה מאומצת הצליחה להב לאתר את האישה. התברר שגם היא נישאה, הקימה משפחה ובמפתיע מתגוררת סמוך למקום מגוריו של ארוסה הישן. "בהתחלה היא לא רצתה לשמוע ממנו", מספרת החוקרת, "אבל בסוף נעתרה לשוחח איתו בטלפון, להיפגש איתו ולקבל את בקשת הסליחה וההסבר.

לא הסכמתי לקבל כסף עבור החיפוש, וביום שישי האחרון הוא התקשר וסיפר לי שהוא החליט לתרום בשמי כסף לעמותת צדקה. זו הייתה סגירת מעגל לסיפור כולו".