צילום: קובי קואנקס תושבי רחוב הגבול בבת ים מכנים אותו בתואר "הרחוב הכי מוזר בעיר". הרחוב חצוי בין בת ים לתל אביב - יפו, ותושביו הבת ימיים מסתכנים בדוח ובקנס כספי אם יחנו בטעות בצד הלא נכון שלו.

תושבים בבת ים: רוצים איחוד עם תל אביב
כבר הורדתם את האפליקציה של mynet?

"רחוב הגבול מהווה את קו הגבול בין תל אביב לבת ים", מסביר תושב הרחוב, אבי אריה. "צד ימין הצפוני שייך לתל אביב, צד שמאל הדרומי לבת ים. החנייה בצד התל אביבי צבועה בכחול לבן, והיא בחינם לתושבי תל אביב ובתשלום לשאר החונים. תושב חוץ שחונה שם מבלי ששילם, אפילו אם הוא תושב הרחוב בצד הבת ימי, מסתכן בקנס. לעומת זאת, החנייה בצד הדרומי של הרחוב, בבת ים, היא בחינם לכולם".

אריה מספר שלא פעם הגיע לביתו בשעות הערב, גילה שהצד הבת ימי מלא עד אפס מקום במכוניות חונות, והצד השני ריק לחלוטין.

"רחוב הגבול צמוד לאיזור המצבה בבת ים, מרכז עסקים שבו מרוכזים בתי עסק רבים וחשובים", מפרט אריה את גודל הבעיה. "הביקוש לחנייה באיזור עולה על ההיצע, ובמקום יש כמה חניונים פרטיים בתשלום שאינם מעניקים הנחות על בסיס עיר המגורים. תושבי תל אביב יכולים לבחור היכן להחנות: בצד של בת ים בחינם, או בצד התל אביבי של רחוב הגבול, שבו התו שלהם מעניק להם חנייה בחינם."אם אתה תושב בת ים ומגיע לאיזור העסקים ברכב, יש לך פחות אפשרויות ואתה יכול להחנות רק בצד של בת ים. אם תחנה באיזור התל אביבי אתה נדרש לשלם או מסתכן בקנס. זה הגיון מעוות", מסכם אריה.

"יש באיזור שלנו מצוקת חנייה אמיתית", קובל תושב אחר ברחוב. "לא פעם אני צריך לעשות כמה וכמה סיבובים עם הרכב כדי לחפש מקום חנייה, בזמן שממש צמוד לבית שלי יש מדרכה שלמה שפנויה לחנייה. הבעיה היא שכתושב בת ים, למרות שזה הרחוב שבו אני גר, אני לא יכול להחנות בצד השני של הכביש. קיבלתי כבר דוח וקנס של 100 שקל, למדתי את הלקח ולפעמים אני חונה במרחק של עשר דקות הליכה מהבית, למרות שמולו הכל ריק".

מעיריית בת ים נמסר בתגובה: "עם קבלת הפנייה, הורה ראש העירייה יוסי בכר להקים צוות מיוחד שידון בדרכי פתרון יחד עם עיריית תל אביב – יפו".