ביום שלישי השבוע, קצת לפני השעה שמונה בבוקר, הריחה ס' ריח שרוף שעולה מחדרו של בנה בן החמש. כשפתחה את הדלת הזדעזעה לגלות שהחדר עולה בלהבות. האם ובנה הצליחו להימלט ללא פגע, אך הדירה נשרפה כמעט לחלוטין. מקור השריפה היה ככל הנראה קצר בחיבור בין הטלוויזיה לחשמל.

כבר הורדתם את האפליקציה של mynet?

"זו דירה שכורה שלא הייתה מבוטחת, ובעל הבית דורש ממנה לממן את השיפוץ", מספרת סמדי טרי, תושבת בת ים שנרתמה לסייע ל־ס', המגדלת את שני ילדיה לבד. "היא עולה חדשה, עובדת בניקיון והיא נשארה חסרת כל. כל עזרה תוכל לסייע".

שבוע לאחר השריפה ודירתה של ס' בבת ים עדיין מפוחמת ואינה ראויה למגורים. "השריפה התחילה בחדר של הבן הקטן", מפרטת טרי. "במזל גדול הוא הספיק לצאת לפני שהאש התלקחה, כי אחרי שהתחילו הגיצים הרוח גרמה לאש להתפשט. הלהבות נתפסו בווילונות, במיטה ובצעצועים של הילד. הכל הלך. האמא ניסתה לכבות את האש במטף, אבל האש הייתה חזקה מדי, אז היא תפסה את הילדים וברחה החוצה".באותו לילה נאלצו האם וילדיה, בני חמש ועשר, לישון אצל שכניהם. "בינתיים היא מצאה מקום מגורים זמני, אבל המצב רק נעשה יותר קשה", מספרת טרי. סעיף בחוזה השכירות לדירה, שלא הייתה מבוטחת, מטיל את האחריות במקרה נזק לדירה על הדיירים, ועלות השיפוץ גבוהה. "האישה וילדיה איבדו את כל חפציהם ביום אחד. היא מאוד צנועה ואומרת שהיא מוכנה לאכול אוויר, אבל רק שמישהו יעזור לה להחזיר את הבית למצבו התקין כי אין לה שום דרך אחרת לממן שיפוץ", מסבירה טרי, שמנסה בימים אלה להקים מעין גמ"ח שיעזור לאמהות חד הוריות באמצעות תרומות מזון, ריהוט, ביגוד וכדומה.

איך אפשר לעזור ל־ס'?
"כל תרומה של בגדים, ריהוט וכסף תוכל לעזור, אבל הדבר הכי חשוב זה אנשי מקצוע שיסכימו לעזור בהתנדבות בשיפוץ הדירה. ניתן לפנות אליי בפייסבוק: 'סמדי טרי' או בכתובת המייל: smadartery@gmail.com".

לא הייתה זו השריפה היחידה שהתרחשה השבוע בעיר. בשעות הערב המוקדמות של יום שני פרצה שריפה במחסן שלא היה בשימוש בבית ספר 'יצחק שדה'. באירוע לא היו נפגעים ונסיבות השריפה עדיין נבדקות.