תחנת ההצלה בחוף לדוגמה בבת ים הוכרזה מסוכנת לשימוש משום שאינה יציבה, והמצילים מסרבים להשתמש בסוכה זמנית שהוקמה בעבורם. מדובר בסוכת ברזל ללא גג, שאינה מחוברת לחשמל ולמערכת כריזה, ולטענת המצילים אין בה תנאים הולמים לשהות של 11 שעות בכל יום.

"במקום תחנת הצלה בנו סוכת קופים", קובע השבוע אחד מעובדי החוף בבת ים, ומתכוון לסוכת הברזל שהוקמה מול תחנת ההצלה שנסגרה. העובדים תמהים על כך שהדוח על ליקויי תחנות ההצלה פורסם כחודש וחצי לאחר פתיחת עונת הרחצה, ולא לפניה. "מה עשו בעירייה כל החורף?" שואל אחד העובדים.

הדוח הוגש לעירייה ב־5 ביוני על ידי מהנדס אזרחי, ד"ר בוריס פרייב, ואילו עונת הרחצה נפתחה כזכור ב־20 באפריל. חוץ מתחנה מספר 4, תחנה חדשה שנבנתה השנה בחוף הסלע ג', הוגדרו כל התחנות במצב 'סביר' ומטה. תחנה מספר 5, בחוף לדוגמה, הוגדרה מסוכנת ולא יציבה. בדוח נקבע שיש להפסיק את פעילותה מיד.

למרות ממצאי הדוח, לא החל השיפוץ של התחנה. במקום זאת גילו עובדי החוף שמול תחנת הההצלה נבנית סככה ארעית מברזל, ללא גג או חיבור למערכת החשמל, לכריזה או למים, ואליה אמורים המצילים לעבור לתקופת זמן בלתי ידועה.

"השאירו את המצילים בחוף בתת תנאים", אומר אחד העובדים. "רק כשבעירייה הבינו שאין ברירה והתחנה מסכנת את הרוחצים, החליטו על מהלך הזוי של בניית סוכה מברזלים. אף אחד לא מבין איך המצילים אמורים לעשות ממנה את עבודתם ולהציל חיים".

עובד אחר טוען: "בנו את הסוכה הזמנית מול תחנת ההצלה וחסמו חצי משדה הראייה של הים". עובד נוסף אומר: "טוענים שלעירייה אין כסף לבנות תחנה חדשה, אבל קנו אופנועי ים ואסדות שיושבים במחסנים. בכסף הזה שידאגו לאנשים שמצילים חיים על החוף".

מהעירייה נמסר בתגובה: "מאות אלפי תושבים ומבקרים פוקדים את חופי בת ים בעונת הרחצה ונהנים משירותי חוף איכותיים ברמה גבוהה. עיריית בת ים פועלת על פי התכנון בעבודות שיקום שוטפות, תוך הקפדה יתרה על בטיחות המתרחצים".