צילום: תומריקו מדוע נדרש ראש עיריית בת ים יוסי בכר לשירותיו של המאמן האישי הידוע, אלון גל? מדוע בימים של קושי כלכלי ופנייה נואשת לבית המשפט, למשרד הפנים והאוצר בבקשה לקבלת מענקים, יוצאים בכירי העירייה לשתי נסיעות, באותו חודש, לחו"ל, על חשבון התקציב העירוני? וכמה זה עולה לתושבים?

בת ים 'מדממת'. מצבה הכלכלי בכי רע. אין מנוס מהתערבות בהולה וסיוע של משרד הפנים והאוצר כדי לסייע בידי העירייה לסיים את שנת התקציב בלי פגיעה דרמטית בתפקודה. את כל הנימוקים הללו העלתה בשבוע שעבר עיריית בת ים בעתירה שהגישה לבית המשפט, בדרישה לחלוקת הכנסות עם שכנותיה ולקבלת מענקים תקציביים מהמדינה. הגירעון התקציבי המובנה של בת ים מתקרב למאה מיליון שקלים. או כפי שאומר גל בתוכניתו הפופולרית: "זה הזמן לחתוך בהוצאות".

אלא שבשבועות האחרונים נערכות פגישות אישיות של ראש העירייה ושל בכירי ההנהלה עם המאמן האישי הידוע. העיתוי וההוצאה הכרוכה בהן מכעיסות לא רק את עובדי העירייה אלא גם את חברי הקואליציה. "זה לא שמועה והכל נכון, אבל אני לא יכול לומר יותר מזה", מאשר אחד מהם. עובדי עירייה שמודעים למתרחש פחדו לדבר השבוע, אבל מאשרים את קיום הפגישות, "מכעיס שעל זה הולך הכסף, מאות אלפי שקלים כדי שראש העיר ילמד איך לדבר ולעמוד", רוטן עובד.
"תקופת אימון (קואצ'ינג) נמשכת כשלושה חודשים", מסביר השבוע עובד בחברת אימון ידועה. "המחיר יכול לנוע בין מאה שקל לפגישה ועד ל־400-300 דולר. קואצ'רים שנחשבים 'סלבים' כמו אלון גל גובים תעריף של למעלה מ־1,000 שקל לשעה".

אבל לא רק על פגישות קואצ'ינג יוצא התקציב העירוני אלא גם על טיסות לחו"ל. לפני שבועיים נסעו מנכ"ל העירייה ארז פודמסקי-שקד וראש העירייה יוסי בכר לספרד, ובשבוע שעבר טסו עם עובדי עירייה נוספים, לניו יורק לכנס 'בנייה לגובה'. מסיבה זו, למקרה שתהיתם, לא התקיימו בחודשיים האחרונים ישיבות מועצת עירייה בבת ים.

תגובת העירייה: "ראש עיריית בת ים, יוסי בכר, עומד על זכותם של תושבי בת ים לקבל את השירות הטוב בישראל ופועל לשיפור השירות. את הרפורמה מוביל בכר בשיתוף חברת 'תות תקשורת' שבראשה עומד אלון גל. כבר שנים שראש העיר והנהגת העיר הופכים את בת ים מעיר נכשלת לעיר מובילה. מזה שנים שבת ים מובילה בתחום העירוניות בישראל ועל מנת להמשיך את תנופת הפיתוח אנו דואגים להשביח את הידע של עובדי העירייה באמצעות השתלמויות וכנסים. כל מי שעיניו בראשו מבין כי ידע הוא המנוף התמידי להתחדשות".