צילום: מוטי קמחי ראש עיריית בת ים לשעבר, שלומי לחיאני, יתחיל בקרוב לרצות את עונשו בכלא: כך נקבע הערב (יום ג') לאחר שבית המשפט העלון דחה את ערעורו וקבע כי ייכנס לכלא ב-20 לדצמבר.

לחיאני בדרך לכלא: נערער לבית המשפט העליון

לחיאני קיבל הוראה להתייצב בכלא רמלה עד השעה תשע בבוקר. השופט מני מזוז דחה את טענת לחיאני, לפיה החמירו איתו כשהחליטו לשלוח אותו לשמונה חודשי מאסר.ראש עיריית בת ים לשעבר הורשע במסגרת הסדר טיעון בשלוש עבירות של הפרת אמונים. הוא נשלח על ידי בית משפט השלום בתל אביב לשישה חודשי מאסר בפועל, שהומרו בעבודות שירות, אך המדינה ערערה על קלות העונש. בית המשפט המחוזי הפך את ההחלטה, וגזר עליו שמונה חודשי מאסר בפועל.

לחיאני אמור היה להיכנס לכלא ביוני, אך בשל ערעורו לעליון הוא נותר חופשי. כעת, עם דחיית הערעור, הוא יחל לרצות את עונשו בעוד כחודש.

"נוכח האמור לעיל באשר לחומרת עבירות השחיתות השלטונית וחשיבות המאבק בהן ללא פשרות, נקל להבין מדוע אינה מקובלת עלי כלל ועיקר הטענה כי בית המשפט המחוזי החמיר עם המבקש יתר על המידה כאשר העמיד את עונשו על 8 חודשי מאסר בפועל", כתב השופט מזוז.

"העונש שהוטל על ידי בית משפט השלום אין בו מענה לאינטרס הציבורי הקריטי במאבק חסר פשרות בתופעות השחיתות השלטונית".

השופט מזוז ציין עוד כי קלות העונש שקיבל לחיאני מקורה בהסדר הטיעון: "אלמלא הסדר הטיעון, ראוי היה המבקש לעונש חמור בהרבה. כאשר נחתם, ראוי היה למצות את הדין קרוב לרף העליון של טווח הענישה שנקבע בהסדר".

ואילו השופט אליקים רובינשטיין הביע תקווה כי לאחר ריצוי העונש, לחיאני לא ישוב למעשים שבהם הורשע ויפעל למען הציבור.

תגובת לחיאני: "אני מצטער על ההחלטה. לצערי אנו חיים בחברה אשר אינה מסוגלת להבדיל בין טוב לרע וזה חבל מאוד. כל חיי ניסיתי לעשות טוב לבת ים ואני מאמין כי התושבים יודעים להבדיל. בת ים הייתה ותשאר בליבי ובמחשבתי ואם ירצו אותי אשמח לתרום בעתיד".