האם בקרוב יאוחדו בת ים, ראשון לציון וחולון לעיר אחת? זה הרעיון החדש שעולה כעת על שולחן ועדת משרד הפנים, אשר מונתה לפני יותר משנה כדי לבחון איחוד של בת ים עם תל אביב או לחילופין חלוקת הכנסות בינה ובין הרשויות הסמוכות.

מתקפה חזיתית: ראשל"צ וחולון נגד בת ים

התיקון שמסמיך את ועדת הבדיקה לבחון את האפשרות החדשה קיבל תוקף רשמי במכתב שנחתם על ידי מנכ"לית משרד הפנים, אורנה הוזמן-בכור. בכך ככל הנראה ירדו מהפרק האפשרויות של איחוד בת ים רק עם חולון או רק עם ראשון לציון, וכעת מדובר בעסקת חבילה שתהפוך את שלוש הערים לאחת.

כבר בביקורו האחרון בבת ים, וכפי שנחשף לראשונה ב'ידיעות בת ים', העלה שר הפנים אריה דרעי את האפשרות החדשה. בפגישה שערך עם ראש העירייה יוסי בכר לפני פחות מחודש הוא שאל בפירוש: "אם המשרד ישקול איחוד של בת ים, ראשון לציון וחולון לאשכול אחד, באילו תחומים תוכלו לשתף פעולה ותוכלו להיות משותפים לכל האשכול?".על כך ענה בכר: "על מערכת החינוך שלנו לא נוותר, מה שכן אפשרי הוא שיתוף במערכת הדת, שפ"ע ופניות הציבור".

שר הפנים לא התמהמה ואחרי התיקון הרשמי, ועדת הבדיקה הוסמכה לבחון כעת שלוש אפשרויות בנוגע לבת ים.

הראשונה היא איחוד בינה לבין עיריית תל אביב. השנייה היא איחוד בת ים, ראשון לציון וחולון לעירייה אחת. האפשרות השלישית והמועדפת על בת ים היא חלוקת הכנסות בינה לבין הרשויות השכנות.

אם הוועדה תחליט על הפתרון האחרון, היא תכלול בהמלצתה התייחסות לגבולות אזורי חלוקת ההכנסות, שיעור ההכנסות לו זכאית בת ים בנוגע לכל איזור וכמו כן כל עניין נוסף הקשור לביצוע חלוקת ההכנסות.