צילום: shutterstock בפעם השנייה בפרק זמן קצר הוגשו כתבי אישום נגד 'תיירי פשע' ממדינות מזרח אירופה, שביצעו תרגיל עוקץ בכספומטים בבת ים. שני תיירים הצליחו לגנוב מספרי כרטיסי אשראי של תושבי העיר וניסו לגנוב יותר מ־20 אלף שקל.

גילה למה לא כדאי לגנוב מדוכן מפעל הפיס

בספטמבר האחרון דווח על שני תיירים מרומניה שהגיעו לעיר והתקינו מכשיר 'שפתיים', המעתיק את הפס המגנטי בכרטיסי האשראי, בבנקט ברחוב ש"י עגנון בעיר. השניים חיברו גם מצלמה כדי לצלם את הקוד הסודי שהקישו המשתמשים.

התיירים שכרו דירה בעיר, שם העתיקו את הנתונים שגנבו לכרטיסי פלסטיק שהביאו עימם ויצרו כרטיסים מזויפים. הם השתמשו בכרטיסים לגניבת עשרות אלפי שקלים במשיכת מזומן ובהעברות בנקאיות. במשטרה הסבירו אז שמדובר בתופעה שכיחה בישראל המכונה 'תיירות פשע', והשבוע התברר שבת ים הפכה ליעד מועדף של העוקצים המזרח אירופיים.שני התיירים ממולדובה, בני 23 ו־29, נחתו בישראל בתחילת החודש (3 באפריל), ומיד שמו פעמיהם לבת ים. בחקירה התברר כי עוד בנובמבר האחרון הותקן עבורם מתקן 'שפתיים' בכספומט של בנק לאומי ברחוב העצמאות בבת ים, ולצדו מצלמה שתיעדה את הקודים הסודיים שהוקשו.

בהגיעם לישראל נותר לשניים רק לשלוף את הנתונים, ובדירה ששכרו ברחוב פנקס בעיר הם הכינו כרטיסי אשראי מזויפים, עם נתונים שנגנבו מעשרות תושבי בת ים שמשכו כסף מאותו בנקט.

עוד באותו ערב יצאו השניים למסע בין כספומטים שונים בתל אביב, וניסו למשוך סכום שהגיע ל־21,100 שקל. חלק מהעסקאות אושרו, אחרות נדחו מיידית על ידי הבנקים. את המשיכה האחרונה ניסו לבצע ב־22:17 בלילה, וב־22:20 נעצרו על ידי המשטרה.

ברשותם של השניים נמצאו 22 כרטיסי אשראי מזויפים, ואלו הוחרמו. הם הואשמו בביצוע שמונה עבירות הונאה בכרטיסי חיוב, גניבת כרטיס חיוב וקשירת קשר לעשיית עוון. השניים עצורים עד תום ההליך המשפטי נגדם.