תביעה ייצוגית שהוגשה לבית המשפט, גרמה לעיריית בת ים להתקפל: תעריף החנייה בכחול לבן בעיר הוזל ועומד כעת על 4.85 שקלים לשעה באפליקציות הסלולריות ובמדחנים, במקום 6.20 שקלים עד כה. בשורה טובה גם לתושבים: עלות תו חנייה לשנתיים הוזלה ל־20 שקל בלבד, במקום 120 שקל אשתקד.
לפני כשלושה שבועות דיווחנו כאן על בקשה לאישור תביעה ייצוגית שהוגשה לבית המשפט על ידי משרד עורכי הדין רדעי- גדות. בתביעה נטען שעיריית בת ים גובה תעריף חנייה גבוה מהמותר בחוק.

בקשה לייצוגית: מתקני ספורט עירוניים? לתושבים זה עולה יותר

בתביעה הוסבר שחוק העזר העירוני מתיר לעירייה לגבות 4.53 שקלים במדרכות המסומנות בכחול לבן, אבל בפועל היא גובה 6.20 לשעה. תשלום ההחזרים עבור התביעה, שהייתה אמורה לאגד אלפי נהגים שחנו בבת ים בשנתיים האחרונות, עשוי היה להגיע לחצי מיליון שקל.

את בקשת התביעה יזמה יהודית טסלר, שאינה תושבת בת ים אך מגיעה לעיר ברכבה. בינואר האחרון הבחינה טסלר שהיא חויבה בתשלום של 6.20 שקלים לשעת חנייה בכחול לבן, סכום שנראה לה גבוה יחסית לתעריף בערים אחרות.לפי כתב התביעה שהגישה בעזרת עו"ד ניצן גדות, סעיף 12 לחוק העזר העירוני של בת ים קובע שאגרת חנייה למי שאינו נושא תו אזורי (אינו תושב העיר) הייתה 2.5 שקלים בינואר 1995. הצמדה למדד המחירים לצרכן נכון ל־2016 מגלה שהסכום אמור להיות 4.53 שקלים בלבד, 1.67 שקלים פחות מכמה שהעירייה גבתה.

עו"ד ניצן גדות: "שמחנו לראות שתוך פחות מחודש מאז שהגשנו את התביעה הייצוגית, העירייה החליטה להפחית את דמי אגרת החנייה ל־4.85 שקלים לשעה במקום 6.20. נמשיך לעמוד על המשמר גם בעתיד למען ציבור החונים. זו הוכחה חוזרת לחיוניותו של הליך התובענה הייצוגית בשמירה על זכותם של כלל האזרחים".

גם תושבי העיר ייהנו השנה מהוזלה משמעותית, ויוכלו לרכוש תו חנייה שמאפשר להם לחנות בחינם בכל העיר במשך שנתיים במחיר סמלי של 20 שקל בלבד, במקום 120 שקל עד כה.