צילום: shutterstock בערב החג השני של פסח הגיעה לבית חולים 'וולפסון' אישה שטענה שהותקפה על ידי בן זוגה. שוטרים שהגיעו לדירתם בבת ים, הופתעו לגלות קשיש הטוען שאשתו הגיעה לבית החולים בגלל שיכרות, ושהיא זו שתקפה אותו. ההכרעה אם הייתה אלימות ומי היה זה שספג אותה, מוטלת כעת בפני בית המשפט.

תקף את אחיו ואמו בספר תהילים ומזוזות

בשעת בוקר מוקדמת בימי החג הגיעה לחדר המיון אישה בשנות החמישים לחייה כשהיא שיכורה וחבולה, וטענה כי בן זוגה היכה אותה. כמחויב על פי חוק, דיווח בית החולים למשטרה על המקרה. שוטרים הגיעו לבית בני הזוג בבת ים, גילו בו אדם בן 79 והובילו אותו לחקירה.

בתלונתה, טענה האישה שבן זוגה המבוגר היכה אותה במקל וסטר על פניה אך בבית משפט השלום שאליו הובא האיש להארכת מעצר, התברר שהקשיש טוען שדווקא האישה, הצעירה ממנו, היא זו שנוהגת להכות אותו.לטענת הקשיש, כפי שהובאה בבית המשפט על ידי עורך דינו, בת זוגו הגיעה לבית החולים בגלל שיכרות, ומסמכים רפואיים שהוגשו לבית המשפט אישרו שאכן האישה הגיעה לבית החולים בגילופין.

עורך דינו אף ציין שהאיש מטופל בשישה סוגי כדורים, שאין לו גישה אליהם בתא המעצר, וכן שמרשו חולה סרטן, לב וסוכרת, טיעונים שלא שכנעו בדיון הארכת המעצר את השופט שקבע כי קיים חשד סביר לביצוע העבירות על ידי הנאשם כפי שעולה מהצהרת בת זוגו.

עם זאת, לא מצא השופט סכנה מיידית וממשית מצד הגבר שמחייבת את המשך מעצרו, והורה לשחררו למעצר בית בתנאים מגבילים. כאן התעוררה בעיה, כיוון שהאופציה הראשונה הייתה שיועבר למעצר בית בבית בתו, אלא שאז התברר שהבת מתגוררת דלת ליד דירת מגוריהם של הקשיש ובת זוגו, דבר שהיה מפר את צו ההרחקה שהוצא לו, שמירת מרחק בן מאה מטר מכל מקום שבו שוהה בת זוגו. בהיעדר אפשרות אחרת, ובהתחשב במצב הכלכלי שהקשה על המשפחה להעביר את הקשיש לבית מלון לתקופת מעצר הבית, הוחלט לשחררו לבית חברו בבת ים, שניאות לקבלו.

השופט טרם פסק מי, אם בכלל, הוא התוקף בין השניים, אך דוח סודי שהוגש לידיו מטעם המשטרה עשוי להכריע בדיון העתידי את הכף.