בתחילת שנת הלימודים הכריזה עיריית בת ים על תחרות בין תלמידי כיתות ו', לרגל שנת ה־90 לעיר. עשרה בתי ספר קיבלו הודעה רשמית שזכו בפרס כספי, אבל הכסף עוד לא הגיע. "איך אתם מאכזבים ככה את הילדים? הבטחתם אז תקיימו", אומרת רות ולנטי, נציגת ועד הורי בית ספר 'דוד אלעזר', שזכה במקום השני בתחרות.

ותיקי בת ים כועסים: העירייה מתעלמת מאיתנו

עם פתיחת שנת הלימודים כתב ראש העירייה יוסי בכר בדף הפייסבוק שלו: "הבוקר החל משחק חדשני ומוביל מסוגו: 'בת ים על המפה', משחק המוכיח את החדשנות והיצירתיות שמאפיינת את מערכת החינוך שלנו והופכת אותה לטובה בישראל".

המשחק נמשך עשרה ימים ולווה בפרסומים גדולים בתקשורת ובשלטי חוצות. לבתי הספר הזוכים הובטחו פרסים כספיים וכחודש לאחר סיום התחרות פרסמה העירייה את המנצחים. לזוכים במקום הראשון ('יד מרדכי', 'תחכמוני' ו'ירושלים') הובטח פרס בסך 3,000 שקל, למקום השני ('יגאל אלון', 'הנשיא', 'סוקולוב' ו'דוד אלעזר') 1,500 שקל, ולמקום השלישי ('הרצל', 'טבנקין' ו'ציפורי') הובטחו 500 שקל כל אחד."התלמידים עבדו קשה מאוד במהלך התחרות", מספרת ולנטי. "הם המציאו משימות מאתגרות והשקיעו הרבה זמן ומאמץ, לכן הם התרגשו מאוד לשמוע על הזכייה". ולנטי מוסיפה שבחלק מבתי הספר הובטח לתלמידים שהכסף ישמש למסיבת הסיום שלהם.

ההכרזה על הזוכים הגיעה במהירות, אבל הפרסים עדיין לא חולקו. "אף אחד מהזוכים לא קיבל שקל מהפרס", טוענים ולנטי ונציגי ועדי הורים בבתי הספר שזכו. "אחרי בדיקה עם המנהלת התברר שלא קיבלנו כלום", מדגישה גלית גולמן, יו"ר הוועד בבית ספר 'טבנקין'.

"בהתחלה אמרו שעוד מעט הפרס יגיע, אחר כך נתנו תירוצים ועכשיו כבר לא עונים", מסכמת ולנטי. "אם הכסף לא יגיע עכשיו תלמידי כיתות ו' לא יוכלו ליהנות מזכייתם".

מהעירייה נמסר בתגובה כי הפרסים יועברו לבתי הספר כבר בימים הקרובים.