צילום: מתוך אתר העירייה עיריית בת ים יוצאת למאבק נגד השחתת גינות ציבוריות על ידי ילדים ובני נוער, ובעיקר נגד הטיפוס על ההצללות שהותקנו בגינות והריסתן. כחלק מהמאבק תתוגבר האכיפה של הפיקוח והשיטור העירוני, וההורים נקראו להסביר לילדיהם שמדובר במעשה מסוכן ובלתי חוקי.

עוד בשפלה:
בזמן שבני המשפחה שהו בבית הכנסת - ביתם נשרף כליל

בשבועות האחרונים נגרמו נזקים להצללות בגינות ציבוריות ברחוב הרצוג, ברחוב העצמאות, בגן הניצחון ובגינות רבות נוספות בבת ים. בחלק מהמקרים זה הסתיים "רק" בהרס הברזנט - נזק של אלפי שקלים, אבל היו גם מקרים של נפילת ילדים מההצללה הגבוהה, תוך סכנה לחייהם. כעת יוצאת העירייה למאבק בתופעה, כאשר הנשק העיקרי הוא הגברת האכיפה וההסברה בבתי הספר.

"לאחרונה התגלתה תופעה מסכנת חיים שבה ילדים ובני נוער מטפסים על הצללות בבתי ספר ובגינות ציבוריות", נכתב בהודעת העירייה שנשלחה להורים. "מעבר לעובדה שמדובר בהשחתת רכוש ציבורי, זו סכנת חיים לילדים."הורים יקרים, אנחנו מבקשים מכם להסביר לילדיכם שמדובר במעשה אסור ומסוכן. אנו נדאג להסברה בכל בתי הספר, כדי למנוע מקרים דומים בעתיד, ובמקביל נגביר את הפיקוח ואת השיטור העירוני. עזרו לנו לעצור את התופעה המסוכנת".

"זו לא תופעה חדשה, אבל אני לא מאשימה את העירייה", אומרת תושבת רחוב הרצוג בעיר, שהתריעה כמה פעמים במוקד העירוני על ילדים שטיפסו על ההצללות החדשות שהותקנו בגינה הציבורית שליד ביתה.

"הבעיה היא האחריות ההורית. הורים צריכים לדעת מה הילדים שלהם עושים ולחנך אותם לשמור על רכוש ציבורי. גם כשהפיקוח העירוני והמשטרה מגיעים - זה כבר מאוחר מדי. אחרי שמתקנים את ההצללה הילדים חוזרים שוב למחרת ועושים את אותו דבר. הכל מתחיל ונגמר בחינוך".

תושב רחוב העצמאות שנתקל גם הוא בתופעה, דורש מהעירייה להחמיר באכיפה. "אם ההורים יקבלו הביתה חשבון של עשרת אלפים שקל על הנזק שגרמו הילדים שלהם, התופעה הזו תיעלם מהר מאוד. צריך יד קשה נגד ההורים, ורק קנסות גבוהים יפתרו את הבעיה".