עיריית בת ים | צילום: קובי קואנקס


נראה שגם ביום הזיכרון לחללי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה לא הצליחה הפוליטיקה המקומית להניח את המחלוקות הקטנות של היומיום בצד. למיינט בת ים נודע, כי בטקס העירוני שהתקיים בשבוע שעבר (ג') בגן הניצחון ע"ש רבין, ובהשתתפות אלפי משפחות שכולות ותושבים, לא הוזמן אף נציג מטעם האופוזיציה על מנת ליטול חלק בטקס הנחת הזרים.

הטקס התקיים כמדי שנה במעמד ראש העיר יוסי בכר, רב העיר הרב אליהו בר שלום, יו"ר ארגון בית 'יד לבנים' אדיר בן משה, ומכובדים נוספים.

לאורך השנים היה נהוג כי את זר העירייה מניחים שני נציגים: אחד מטעם הקואליציה ואחד מטעם האופוזיציה. בשבוע שעבר, בעת הנחת הזרים, הופתעו חברי האופוזיציה לגלות שאף אחד מהם איננו מחזיק בזר באותו הרגע.

מתברר שבדרך כלל יוצרים קשר לפני הטקס עם אחד מחברי האופוזוציה והשנה בעת הטקס התוודע שלא נוצר קשר עם אף אחד מהם. מי שהניחו את הזר השנה היו אסתר פירון, מחזיקת תיק החינוך, ואירנה גנין, סגנית ומ"מ ראש העירייה, מחזיקת תיק הקליטה, שתיהן חברות קואליציה.

"מי עושה חשבונות פוליטיים ביום שכזה?", שאל בתמיהה אחד התושבים שנכח בטקס. "בימים כמו יום הזיכרון צריך להיות מאוחדים, וכשנותנים נציגות רק לצד אחד זה מרגיש כאילו חצי מהעיר היא מחוץ לגדר. זה לא מובן". 

מעיריית בת ים נמסר בתגובה: "העירייה עורכת כמדי שנה עצרת מרכזית לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה, במסגרתה מונחים זרים מטעם ארגונים שונים, ובהם גם מעיריית בת ים. מדי שנה נבחרים נציגים אחרים והשנה נבחרו להניח את הזר חברות המועצה אסתר פרון ואירנה גנין".