מרכז "הגל שלי" בבת-ים, אשר מעניק מסגרת תומכת וייחודית לבני נוער בסיכון ומשתמש בגלישה ככלי חינוכי ומעצים, אירח אמש (יום ד') את רב אלוף במילואים, הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ. גנץ הגיע לשיחה אינטימית עם בני הנוער שהגיעו ממסגרות שונות, רובם לפני שירות צבאי וחלקם כבר במהלכו, ופתח במילים: "אני מרגיש שבחרתם לעשות משהו משמעותי ורציני".  

על אף מזג האוויר, המרכז היה מלא עד אפס מקום, והנוכחים שמעו סיפורים מהלילה הראשון של רא"ל במיל' גנץ מהלילה הראשון שלו בצה"ל, אשר נטע בהם תקווה והבהיר להם שהעתיד שלהם תלוי אך ורק בבחירות האישיות אותן יבצעו.

קרדיט תמונות: ירון וקסמן

סיפורו האישי תאם לערכי העמותה, והזכיר לכל אחד מהנוכחים את הדבר החשוב ביותר: "לא משנה מי אתה, מאיפה באת, במה אתה מתעסק, מה יש לך, מה אין לך, העיקר רוח האדם". ערכי הנחישות וההתמדה אותם מעבירים בוגרי העמותה הלאה מאפשרים להם לתת את המירב מעצמם, ולכן רבים שאלו אותו אילו עצות יש לו עבור אלו מהם שיפקדו על אחרים בשירותם הצבאי. גנץ ענה על כך לאביטל, אחת מבוגרות העמותה: ""תהיי אחראית, מקצועית ותני דוגמא אישית מוחלטת. הכי חשוב תהיי הוגנת עם החיילים שלך. זה לא אומר לוותר להם... לפעמים להיות קשה איתם ולפעמים רך, בהתאם למה שצריך".

השיחה התמשכה הרבה מעבר למצופה עקב העניין הרב שהפגינו בני הנוער בנושא, ושאלו אותו שאלות רבות עד השעה 21:00. התחושה בסיומו של הערב המיוחד הייתה שאין דבר העומד בפני הרצון, ואין ספק שאלה גם המילים עמן יצאו מהמרכז באותו היום בני נוער רבים.