המצב הכלכלי כאליבי | המחשה: shutterstock   

     

תושב בת ים, בשנות ה־50 לחייו, נעצר בשדה התעופה בן גוריון לאחר שעורר את חשדם של אנשי הביטחון. בבידוק שנעשה בתוך המזוודה אשר נשא התגלה כי בין חפציו נמצאות חבילות עוגיות שבתוכן הוסתרו שלושה ק"ג חשיש.

במהלך החקירה טען הגבר כי הוא נאלץ להביא את הסמים מאחר שהסתבך כלכלית אך לא הצליח לספק הסברים לשעון הרולקס היוקרתי שעל ידו.

המקרה החל לפני כחודש, כאשר חזר החשוד מביקור בצרפת והתבקש על ידי משטרת הגבולות לעצור לבידוק. במהלך החיפוש בחפציו נמצאו קופסאות עוגיות ובתוכן עשרות פלטות חשיש במשקל של כמעט שלושה קילוגרמים שהביאו למעצרו המיידי.

במהלך החקירה התברר כי החשוד נטול כל עבר פלילי, הגיע לצרפת, שם פגש בקרוב משפחה שחיבר אותו לגורמים הרלוונטים ורכש את כמות הסם בסכום של 40 אלף שקל. במהלך החקירה סיפר החשוד כי הוא הסתבך כלכלית, ולכן נאלץ למכור סמים כדי לכסות על הפסדיו הכספיים.

כאשר הוא ניסה לשכנע את החוקרים כי הכל נעשה לאחר הידרדרות במצבו הכלכלי, הציגו בפניו החוקרים את הנתונים שמראים כי בתקופה האחרונה הוא טס פעמים אחדות לחו"ל וכי שעון רולקס שהוא עונד שווה עשרות אלפי שקלים.

על כל אלו הוא התקשה לספק הסברים. בדיון האחרון החליט השופט לשחרר אותו למעצר בית לאחר שהתרשם כי אינו מסוכן או יכול לפגוע בשלום הציבור.