ביום ראשון השבוע פורסמה מפת החינוך שחושפת את הציון של כל בית ספר בארץ, ואת המענה לשאלות שמקננות בראשו של כל הורה: מהי רמת הלימודים הבית ספרית? האם מישהו נוהג כלפי הילדים באלימות? האם מעודדים אותו להישגיות? או בשמו מדד מדלן - רמת בית הספר אותה משכללים למספר אחד.

יד מרדכי. גאוות העיר ורמת יוסף | צילום: קובי קואנקס

מדד זה מבוסס גם על ציוני התלמידים במקצועות הליבה בבחינות המיצ"ב שהתקיימו בשנים האחרונות עד ל־2017 ועל תוצאות בחינות הבגרות במקצועות החובה שהתקיימו בשנת 2017.

במקום הראשון ברשימה נמצאת גבעת שמואל עם מדד של 91. במקום האחרון נמצאת מודיעין-עילית עם מדד של 17. בבת ים המדד נע בין 45 ל־54, והממוצע של העיר הוא 48.

חמשת בתי הספר שמובילים בבת ים לפי מדד מדלן הם: ביה"ס היסודי ממלכתי 'יד מרדכי' שממוקם בשכונת רמת יוסף (ציון 100), במקום השני ביה"ס היסודי ממלכתי 'הנשיא' שבשכונת רמת הנשיא (87).

במקום השלישי נמצא ביה"ס היסודי ממלכתי דתי 'צפורי' שממוקם במרכז העיר עם מדד 80, ובמקום הרביעי עם אותו הציון במדד נמצא ביה"ס היסודי ממלכתי-דתי 'עקיבא' שממוקם בשכונת עמידר. במקום החמישי נמצא ביה"ס היסודי ממלכתי 'ראשונים' עם מדד שעומד על 77.

בתחתית הדירוג בלטו התיכון הממלכתי ז'קלין כהנוב מעמידר (13), ובמקום האחרון חטיבת הביניים ותיכון 'יעד עמלני' עם מדד 10 לצד מספר ישיבות ובתי ספר תחת הפיקוח החרדי.

למראה התוצאות המרשימות יו"ר וועד הורים בביה"ס עקיבא אמרה: "אין תקציב אבל יש הישגים. זה נקרא איכות. כמו שאומרים, מבני עניים תצא תורה".

 

 צילום: קובי קואנקס